Cilt gençleştirme için cihaz çeşitleri

cilt gençleştirme için bir cihaz tutan kız

Cildin ilk solgunluk belirtileri görünür hale geldiğinde, bayanlar genellikle hemen gençliğini yeniden kazanmanın yollarını aramaya başlarlar. En etkili olanlardan biri gençleştirme için özel bir cihazdır. Salon olmak zorunda değil. Birçok cihaz evde de kullanılabilir. Cilt gençleştirme için en popüler cihazları ayıran özellikleri ve kullanımlarının inceliklerini düşünün.

Donanım kozmetoloji görevleri

Cilt gençleştirme için modern cihazlar çok iyi sonuçlar verebilir. Sonuçta, tüm katmanlarını etkilerler. Bu tür cihazlar, popülerliklerinin ana nedenlerinden biri olan enjeksiyon ve cerrahi müdahale olmadan yapmayı mümkün kılar.

Hızlı yüz cildi gençleştirme için şu özelliklere sahip yüksek kaliteli bir cihaz:

 • kasları sıkın;
 • cildi daha elastik hale getirir;
 • gözle görülür şekilde derinlemesine pürüzsüzleştirir ve küçük kırışıklıkları ortadan kaldırır;
 • bir kaldırma etkisi sağlar;
 • cildi iyileştirir;
 • sivilceleri, siyah noktaları giderin, gözenekleri sıkılaştırın.

Bazı modern gençleştirme cihazları, fazla bitki örtüsünden kurtulmanıza yardımcı olur. Yüksek kaliteli cihazlar kan dolaşımını iyileştirir, hyaluronik asit ve kollajen üretimini artırır ve hücre yenilenmesini hızlandırır.

Cihaz türleri

Evde yüz bakımı için uygun bir cihaz alırsanız ve zaman zaman değil, düzenli olarak kullanırsanız, pahalı salon prosedürlerinden sonra sonuçların etkisinden düşük olma olasılığı düşüktür. Bu nedenle, uygun cihaz seçimine son derece ciddiyetle yaklaşılmalıdır.

Daha ucuz bir alternatif satın almak değil, güvenilir bir üreticiden kaliteli bir cihaz satın almak daha iyidir. Fiyatı dikkate değer sonuçlarla dengelenmiştir.

Genel olarak, cilt gençleştirme cihazları etki ilkelerine göre sınıflandırılır. En popüler cihaz türlerini ve kullanımlarının özelliklerini ele alalım.

Mikro akım stimülasyonu

Mikro akım maruziyetinin yardımıyla ciltteki kan dolaşımını iyileştirebilir, amino asit, elastin, kollajen üretimini teşvik edebilirsiniz. Bazıları bunu miyostimülasyonla karıştırır. Ancak bu prosedürler ve buna bağlı olarak cihazlar arasındaki fark çok önemlidir.

Elektrikli kas stimülatörü aynı amperajı kullanarak çalışır, ancak aynı zamanda yüz kaslarını da kasılır. Gerginleşip rahatlarlar.

Mikro akım stimülasyon cihazı, metabolik süreçleri hızlandırmak ve doku hücrelerini eski haline getirmek için çalışır. Kaslar buna dahil değil.

Elektroporasyon

Bu prosedür öncelikle kaldırma için gerçekleştirilir. Ancak, elektroporasyon cihazları diğer işlevleri de başarıyla yerine getirir:

  agresif prosedürlerden sonra cildin
 • restorasyonu;
 • güçlü pigmentasyon;
 • yara izi kaldırma,
 • akne tedavisi;
 • cilt elastikiyetini artırdı.

Elektroporasyon nispeten güvenli ve ağrısızdır. Görsel olarak, bunun sonucu ilk seferden sonra görülebilir. Bununla birlikte, maksimum etkiyi elde etmek için en az 10 prosedüre ihtiyacınız olacak. Aralarındaki aralık bir haftadır.

Ultrasonik tedavi

Bu prosedür mezoterapi ile karşılaştırılabilir. Ultrasonik cihazların çalışma prensibi önceden belirlenmiş frekanslara sahip dalgalardır. Bu tür cihazlar cildin üst tabakasına etki eder. Etkili bir şekilde temizler, ölü hücreleri giderir ve yaşlanma sürecini engeller.

Ultrason, dokuların beslenmesini ve hidrasyonunu sağlar. Ayrıca elastin ve kolajen üretimini hızlandırır.

Ultrason makineleri ciltteki kusurları ortadan kaldırarak daha pürüzsüz hale getirir. Ayrıca yüz hatlarını çok iyi sıkarlar.

Lazer tedavisi

Lazer cihazları günümüzde birçok güzellik salonunda aktif olarak kullanılmaktadır. Kırışıklıkları etkili ve hızlı bir şekilde gidermenizi sağlar.

Bu cihazlar cildin daha derin katmanlarını hedefleyerek elastin ve kolajen üretimini hızlandırır. Dokuları içeriden geri yükler, hayati süreçleri harekete geçirir ve cildin beslenmesini önemli ölçüde iyileştirir.

Lazer uygulandıktan sonra yüze vitaminler ve doğal peptidler uygulanır. Cilde çok iyi etki eder ve aparat sayesinde elde edilen etkiyi güçlendirir.

Kontrendikasyonlar

Doku gençleştirme cihazlarını herkes kullanamaz. Uzmanlar, bu tür cihazların kullanımı için aşağıdaki kontrendikasyonları tanımlar:

 • böbrek veya karaciğer yetmezliği;
 • uçuklar, açık yaralar, deri iltihabı;
 • kanser (cihaz, kanser hücrelerinin büyümesini hızlandırabilir);
 • kurulu kalp pillerinin varlığı;
 • mantar hastalıkları;
 • Bir çocuğu taşıyan
 • (aparatın etkisinden dolayı rahim kasılmaya başlayabilir ve bu da bazı durumlarda düşük yapmaya yol açar).

Kullanım Koşulları

Cihazı kullanmadan önce, ilk olarak cildi hazırlamalısınız. Öncelikle, özel bir köpük veya ovalama kullanarak onu kozmetiklerden ve çeşitli safsızlıklardan iyice temizleyin. Hareketler ani olmamalıdır, aksi takdirde kumaş zarar görebilir.

Önce yüzün alt kısmı, ardından üst kısmı tedavi edilmelidir. Sorunlu alanlara özel dikkat gösterilmesi önerilir.

Ancak, bir donanım yenileme seansından hemen sonra, kozmetik olanların kullanılması arzu edilmez. Cildi "dinlendirmek" gerekir.

Nasıl

seçilir

Gençleştirme için bir cihaz seçin, çeşitli faktörlere göre yönlendirilmelidir. Alıcı şunlara dikkat etmelidir:

 1. Memeler. İhtiyacınız olursa, aksesuarların mevcut olup olmadığını sormalısınız.
 2. Kulp. Cihazı uzun süre tutmanız gerekeceği için olabildiğince rahat olmalıdır.
 3. Güç türü. Tipik olarak, insanlar bir pille veya prizle çalışan cihazları seçerler. Ancak bazıları çok yönlü seçenekleri tercih ediyor.
 4. Güç. Ne kadar yüksekse, cihaz o kadar etkilidir.
 5. Boyutlar. Cihazı evde kullanmayı planlıyorsanız, daha kompakt bir model tercih etmek daha iyidir.

Nihayet

Yüz cildi gençleştirme cihazları çok iyi sonuçlar verir. Tabii ki, bu yalnızca güvenilir üreticilerin kaliteli ürünleri için geçerlidir.

Doğru makineyi seçmek mümkün olduğunca ciddiye alınmalıdır. Pahalı çok işlevli bir cihaz satın alırsanız, maliyetini kayda değer bir etkiyle hızla telafi edeceksiniz. Cilt önemli ölçüde gençleşecek: kırışıklıklar kaybolacak, elastikiyet artacak, yüz çevresi daha belirgin hale gelecektir.