Yüz gençleştirme - en popüler tedaviler

Yüz cildi gençleştirme prosedürü

Maalesef, kapsamlı ve düzenli cilt bakımı bile doğal yaşlanmayı tamamen durduramaz. Ancak gençleştirme işlemlerinin zamanında ve doğru şekilde uygulanması, eşit ton, ışıltı, pürüzsüzlük ve uzun süre kırışıklıkların oluşmasını engellemeye yardımcı olacaktır. İstenilen etkiyi elde etmek için, bireysel özellikler, yaş, kontrendikasyonların varlığı gibi kriterleri dikkate alarak doğru ev ve salon yöntemlerini seçmek önemlidir.

Bir dizi olumsuz sonucu önlemek için, en uygun araç ve prosedürleri seçecek bir güzellik uzmanına danıştıktan sonra yüz gençleştirme yapılması önerilir.

Yüz bakımları: en popüler ve etkili

Gençleştirme için modern kozmetik prosedürler, hücresel düzeyde dokuların yenilenme kapasitesini uyaran, yaşlanmayı yavaşlatan maddelerin üretimini normalleştiren ve kırışıklıkların görünümünü önleyen nazik yöntem ve formülasyonların karmaşık bir kombinasyonuna dayanır. Tüm parametreler için uygun bir seçenek seçmek için, en iyi bakım seçeneğini seçecek bir güzellik uzmanına başvurmanız gerekir.

Popüler yüz gençleştirme türleri dört ana gruba ayrılır:

 • Donanım. Yaralar, yara izleri, yanık izleri ve travma gibi karmaşık sorunları çözmek için kullanılırlar ve ameliyat ihtiyacını ortadan kaldırırlar.
 • Lazer ile yüz gençleştirme
 • Tıbbi kozmetoloji. Görünüşü çeşitli dermatolojik ve diğer hastalıklara, patolojilere bağlı olan sonuçları ortadan kaldırmak için kullanılan teknikleri içerir.
 • Estetik. Eylemi, siyah nokta, akne, yaşlılık lekeleri gibi çeşitli kökenlerden kaynaklanan kusurları gidermeyi amaçlayan yöntemlerin kullanımına dayanmaktadır.
 • Lazer tedavisi. Radyasyonun cilde derinlemesine nüfuz etmesi anlamına gelir ve yaşlanma belirtilerinin ve diğer göze çarpan kusurların ortadan kaldırılmasına katkıda bulunur.

Yüz gençleştirme için kullanılan gerçek çeşitler aşağıdaki gibi olabilir:

 • Kabuklar. Kullanılan formülasyonların özelliklerine bakılmaksızın, her tür peeling, yüzeysel epidermal tabakanın derinlemesine temizlenmesi ve uzaklaştırılmasını amaçlamaktadır. Bu yöntem hücre yenilenmesini uyarır, rengi iyileştirir, eşitler, yaşlılık lekelerini ve kozmetik kusurları giderir.
 • Kriyoterapi. Bu durumda sıvı nitrojen, aktif bir bileşen görevi görür. Serinletme etkisi kırışıklıkları düzeltir, küçük kusurları giderir, tonu eşitler, gözenekleri sıkılaştırır ve ayrıca yüzü gençleştirmeyi amaçlayan bazı manipülasyonlardan sonra onarır ve yatıştırır.
 • Fototerapi - yönlü ışık huzmelerinin faydalı etkileri. Kırışıklıkları giderir, rengi iyileştirir, gençleştirir, gözenekleri sıkılaştırır.

Yüz gençleştirme için güzellik salonlarında maskeler, masajlar, mekanik temizlik gibi teknikler kullanılır. Birkaç çeşidi gerekli özelliklerle birleştirmek mümkündür.

Yüz cildi için enjeksiyon uygulamaları

Yüz cildi gençleştirme enjeksiyonları kısa sürede uzun süreli sonuç sağlar. En iyi seçenek ayrı ayrı seçilir. Popülerlik şunların doğasında vardır:

 • Şekillendirme. Cilt altı katmanlara kırışıklıkları dolduran, tonu eşitleyen ve turgoru artıran bileşikler enjekte edilir. Bazı çeşitler ayrıca cildin gençleşmesine yardımcı olan kolajen üretimini de uyarır. Ortalama olarak, sonuç on iki ay sürer ve sonrasında ek tedavi gerekir.
 • Enjeksiyonla yüz gençleştirme
 • Botulinum toksini. Sadece güzellik salonunda uygulanabilen en etkili enjeksiyon türlerinden biri. Özü, botulinum toksini olarak bilinen bir maddenin derin doku katmanlarına girmesinde yatmaktadır. Kırışıklıkları gidermeye yardımcı olur, elastikiyet ve pürüzsüzlük verir. Etkisi nispeten kısa ömürlüdür.
 • Mezoterapi. Geniş bir etki yelpazesine sahiptir, yüz cildi gençleştirme için yapılmasına izin verilir. Uygulanması sırasında, epidermal katmanlara, örneğin vitamin kokteylleri, turgoru artıran maddeler ve belirli bir durumda gerekli olan diğer bileşimler gibi çeşitli maddeler eklenir. Uzun süreli bir etki elde etmek gerekirse, yaşlanma süreçlerini önlemek ve daha önce elde edilen sonucu korumak için mezoterapi kullanılması önerilir.

Gerektiğinde enjeksiyon salonu tekniklerinin kullanılması önerilir. Önerisiz formülasyonların sistematik olarak eklenmesi olumsuz sonuçlara yol açabilir.

Ameliyatsız yüz gençleştirme: en etkili yollar

İnvaziv prosedürler olmadan yüz gençleştirme de oldukça etkilidir ve uzun sürer. Duruma bağlı olarak aşağıdakilere dikkat edilebilir:

 • Kapsamlı bakım
 • Donanım görünümleri.
 • Enjeksiyon.
 • Özel iplik kullanımına göre kaldırma.

Yüzey uygulaması için tasarlanmış kozmetikler yukarıdaki listede en düşük performansa sahiptir. Kremler, serumlar, fırçalar ve diğer ürünler tonu eşitlemenize, rengi iyileştirmenize, turgoru artırmanıza ve yaş dahil ince kırışıklıkları gidermenize olanak tanır.

Enjeksiyon yöntemleri, derinin özellikleri dikkate alınarak bileşimi seçilen maddelerin eklenmesini içerir. Bu tür yöntemler, süresi birkaç ay olan, bazı durumlarda iki yıla kadar uzun süreli bir etki elde edilmesini sağlar.

İplik kaldırma ile ilgili olarak, bu teknik en etkili yöntemlerden biridir ve kalıcı bir etki elde etmenizi sağlar. Seans sırasında epidermal katmanlara özel biyolojik olarak uyumlu ipler yerleştirilir, bu da bir çeşit çerçeve oluşturur, ovali iyileştirir, sıkılaştırır, kırışıklıkları giderir. Hastanın kişisel bakım kurallarına uyması koşuluyla kaldırma işleminin sonucu birkaç yıl devam eder.

Yüz cildi için donanım prosedürleri

Adından da anlaşılacağı gibi bu tür teknikler, bir oturumda çeşitli ekipman türlerinin kullanılmasını ifade eder. Kozmetologlar, özellikle popüler olan birkaç ana maddeyi ayırt ederler:

 • Radyofrekans kaldırma. Dokuların ısıtıldığı etkisi altında yüksek frekanslı elektromanyetik dalgaların kullanımına dayanır. Sonuç olarak, kas yapısı güçlendirilir, bu da derin kırışıklıkları gidermenize, şişkinliği artırmanıza ve tonunuzu iyileştirmenize olanak tanır. Ayrıca kan akışı normale döner, toksik maddeler ve çürüme ürünleri ortadan kaldırılır.
 • Plasmolifting. Enjeksiyon ve donanım türlerinin bir kombinasyonunu ifade eder. Manipülasyonlar sırasında, enjeksiyonlar yardımı ile tedavi gerektiren bölgelere enjekte edilen özel ekipman yardımı ile hastanın kanından plazma salınır. Uzun süreli bir sonuç elde etmek için birkaç seans gerekebilir. Bu yöntem gençleştirir, kusurları giderir ve tonu iyileştirir.
 • Photorejuvenation. Yöntem, ışık darbelerine maruz kalmaya dayanmaktadır. Dokularda yapılan manipülasyonlar sonucunda doğal kolajen üretimi uyarılır, yaşlanma sürecini durdurur, var olan kırışıklıkları giderir ve cildi pürüzsüzleştirir.

Belirgin yaşlanma belirtilerine sahip kozmetik uzmanları, kozmetik bakım ürünlerinden çok daha etkili oldukları ve kalıcı belirgin bir etki elde etmenize izin verdikleri için donanım tekniklerinin kullanılmasını önermektedir.

Yüz cildi için lazer tedavileri

Lazer tedavisi, gençleşmenin en etkili ve hassas yöntemlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bir lazer sisteminin kullanılması, kısa sürede tutarlı, belirgin sonuçlar elde etmenizi sağlar. Lazer radyasyonu yoluyla cilde maruz kalmanın çeşitli yöntemleri vardır ve bunların her biri belirli bir etkiye sahiptir.

 • Biorevitalization. Hücresel düzeyde rejeneratif süreçleri uyarmayı, yaşlanma ve ifade kırışıklıklarını gidermeyi, cildin elastikiyetini ve pürüzsüzlüğünü geri kazandırmayı, tonu düzleştirmeyi amaçlayan etkili, en nazik yöntem. İşlem sırasında uzman, tedavi edilen bölgeye, bileşimi saflaştırılmış yüksek konsantrasyonlu hyaluronat içeren - yüz cildi gençleştirme süreçlerini uyaran bir madde olan özel bir jel uygular. Lazer radyasyonunun etkisi altında, faydalı maddeler, eylemlerinin aktive edildiği dokuların derin katmanlarına iletilir.
 • Lazer kaldırma. Manipülasyonlar gerçekleştirilirken, pozlama özel bir lazer kurulumuyla gerçekleşir. Bu yöntem, ölü dermisi gidermeyi ve dokulardaki rejeneratif süreçleri uyarmayı amaçlamaktadır. Ayrıca lazer radyasyonuna maruz kalma, dokularda doğal kolajen üretimini uyararak yaşlanma sürecini önler ve yavaşlatır. Belirgin bir kalıcı etki elde etmek için, aralıkların bir aydan az olmaması gereken üç ila beş seans yapılması önerilir.
 • Lazer soyma. Derinlemesine temizlik ve gençleştirme için nazik bir seçenek olarak konumlandırılmıştır. Üst dermal katmanların tam anlamıyla buharlaştığı lazer radyasyonunun etkisini ifade eder. Bu teknik, kas çerçevesini sıkılaştırmanıza, güçlendirmenize, metabolik süreçleri başlatmanıza ve doğal hücre yenilenmesine izin verir. Böyle bir prosedürün tartışılmaz bir artısı, en az beş yıl süren kalıcı ve belirgin bir etkidir. Bu durumda, pozitif bir sonuç ilk prosedürden en geç dört ila beş ay sonra ortaya çıkar.
 • Lazer perforasyon. Dermisin derin gençleşmesi ve restorasyonu için yenilikçi bir teknik. İşlem sırasında yüzün yeniden şekillenmesi yani hücre yenilenmesi süreçleri başlatılır. Sonuç olarak kırışıklıklar yumuşatılır, derin ve küçük kırışıklıklar giderilir, tonlama düzlenir ve yüzün ovalliği güçlendirilir. Lazer perforasyonunun tek dezavantajı, yapıldıktan sonra beş gün içinde şişlik ve kızarıklığın ortaya çıkabilmesidir.

Yüz cildi gençleştirme için lazer tedavileri en etkilidir. Ancak kalıcı ve belirgin bir etki elde etmek için kozmetik bakım kurallarına uymak önemlidir.

Mikro akım yüz terapisi

Mikro akım tedavisi

Mikro akım tedavisi, özü mikro akımları kullanmak olan yüz cildi gençleştirme işlemidir. Terapi, dokulardaki rejeneratif süreçleri aktive etmeyi, kan dolaşımını normalleştirmeyi, gelen besin ve oksijen miktarını artırmayı amaçlamaktadır.

Mikro akım tedavisi için iki ana seçenek vardır: hareketli bir elektrot ve iletken eldiven kullanmak. Yüz derisindeki kusurları ortadan kaldırmak için yukarıdaki seçeneklerden herhangi birinin kullanılmasına izin verilir, ancak ikincisi özellikle etkilidir.

Doğrudan işlem sırasında, tedavi edilen bölgeye özel bir jel sürülür ve ardından mikro akımlar uygulanır. Manipülasyonlar tamamlandıktan hemen sonra dokularda hafif kızarıklık ve şişlik gibi yan etkiler olasıdır. Genel olarak, teknik güvenli, etkilidir ve diğer yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmaya yönelik diğer yöntemlerle birlikte kullanılabilir.

Yüz gençleştirme donanım türleri: artıları ve eksileri

Her biri hem avantajları hem de dezavantajları olan birkaçyüz gençleştirmetürü vardır. En yaygın ve talep edilenler şunlardır:

 • LPG masajı. Dermisin durumunu normalleştirmek için, derin katmanlarda kollajen üretiminin etkinleştirildiği özel bir aparat kullanılır.Sıkılmış yüz cildiDüzenli masaj turgoru, elastikiyeti ve pürüzsüzlüğü artırır, cilt kırışıklıklarını giderir. Kızarıklık, şişlik ve morarma görünümü gibi bazı dezavantajları vardır.
 • Biyo-güçlendirme - yüz çerçevesini modelleyen, düzensizlikleri ortadan kaldıran özel jellerin kullanılması. Avantajlar arasında istikrarlı bir uzun vadeli etki, minimum sayıda yan etki vardır. Eksikliklere gelince, bunlar bir dizi kontrendikasyonun varlığını ve oldukça yüksek bir maliyeti içerir.
 • Mikrodermabrazyon. Karmaşık bir peeling ve vakum masajı kombinasyonuna dayanmaktadır. Seans sırasında ölü hücreler alınır, kan akışı normale döner. Artıları - yara izleri, yara izleri dahil kusurları ortadan kaldırma yeteneği. Dezavantaj şu şekildedir - seanstan sonraki 5-12 hafta boyunca yüz pembemsi veya kırmızımsı bir tonu koruyabilir.

Uygun bir donanım yöntemi seçerken, yalnızca maliyetinin değil, aynı zamanda kullanım endikasyonlarının ve kontrendikasyonlarının da hesaba katılması önerilir. Yanlış seçim yapılırsa, olumsuz sonuçların ortaya çıkma olasılığı yüksektir.

Yüz cildi için estetik kozmetoloji

İlaç kullanımının ve belirgin dezavantajlardan kurtulmanın yollarının alakalı olduğu sektörü temsil eder. Evde hazırlanan veya mağazadan satın alınan formülasyonları kullanırken aynı net sonuçları elde etmek imkansızdır. Estetik kozmetoloji alanında en popüler türler arasında şunlar yer almaktadır:

 • biorevitalization;
 • kontur düzeltme;
 • biyo-takviye;
 • kimyasal ve donanım tabanlı soymalar;
 • çeşitli kaldırma terapisi türleri;
 • mezoterapi;
 • diş takviyesi;
 • plazma kaldırma.

Uygun yöntemi seçerken, müşterinin yaşı, cilt özellikleri, yaşlanma belirtilerinin şiddeti, kozmetik kusurların varlığı veya yokluğu gibi kriterler dikkate alınır.

Ucuz yüz gençleştirme tedavileri

Kural olarak, invaziv, minimal invaziv, donanımyüz gençleştirmetekniklerinin oldukça yüksek bir maliyeti vardır, bu da kitlesel kullanılabilirliklerini dışlar. Ancak kozmetoloji alanında yaşlanma sürecini durdurmaya, cildin görünümünü iyileştirmeye ve kusurları gidermeye yardımcı olacak birçok ucuz çeşit bulunmaktadır. Bunların arasında:

 • Kesirli gençleştirme. Kolajen üretimini uyaran ve böylece istenen sonuca ulaşılmasına katkıda bulunan lazer tedavisi türlerinden biridir. Nispeten yüksek maliyete rağmen, bu seçenek oldukça etkilidir.
 • Ev ilaçları. Herkesin görünüşünü iyileştirmesinin en erişilebilir yolu, ev yöntemlerini kullanmaktır. Düzenli kullanımla, çeşitli maskeler, fırçalar ve soymalar, minimum atıkla olumlu bir sonuç elde etmenize yardımcı olacaktır.
 • Masaj Teknikleri. Evde veya salonda yapılan bir masaj, hücre yenilenmesini destekler, kan akışını iyileştirir, bu da genellikle canlandırıcı bir etkiye sahiptir.

Pozitif sonuçlar elde etmek için, doğası ne olursa olsun herhangi bir yöntemin düzenli olarak uygulanmasının önemli olduğunu unutmamak önemlidir.

Sülük gençleştirme

Sülükler ile gençleştirme

Hirudoterapi, özü tıbbi sülükleri yüzün belirli bölgelerine uygulayarak kullanmak olan bir gençleştirme yöntemidir. Tekniğin özelliği, sülüklerin, bileşimi faydalı bir etkiye sahip maddeler içeren tükürük salgılamasıdır.

Hirudoterapi sonucunda görünüm düzelir, kan akışı ve kolajen üretimi uyarılır ve doku yenilenme süreci başlar. Bu prosedüre yalnızca salon koşullarında izin verildiğini, bağımsız olarak kullanılmasının olumsuz sonuçlara yol açabileceğini unutmamak önemlidir.

Evde Yüz Bakımı

Kırışıklıkları da tedavi edebilir ve evde cildinizin görünümünü iyileştirebilirsiniz. Bunu yapmak için, düzenli olarak hücre yenileme sürecini iyileştirmeye, cilt elastikiyetini artırmaya ve genel görünümünü iyileştirmeye yardımcı olacak çeşitli maskeler, kremler ve peelingler kullanmanız gerekir.

Ev gençleştirme maskeleri

Cilt elastikiyetini artırmak ve ince kırışıklıkları gidermek için aşağıdaki yaşlanma önleyici maskeleri kullanabilirsiniz:

 • Patates. Kuru ve hassas ciltler için önerilir. Maskeyi hazırlamak için haşlanmış patatesleri patates püresinde ezmeniz, elde edilen kütleye çiğ yumurta sarısı eklemeniz, ardından cilde uygulamanız ve yirmi dakika bekletmeniz gerekir.
 • Tatlım. Hazırlanması için, eşit oranlarda doğal bal, zeytin veya şeftali yağı ile öğütülmüş tarçın karıştırılması gerekir. Hazırlanan kütleyi sorunlu bölgelere uygulayın, 15-20 dakika bekleyin.
 • Yumurta. Yaşlanma önleyici bileşimi hazırlamak için, bir yumurtanın beyazını çırpmak, köpüğü az miktarda balla hafifçe karıştırmak ve ardından yüze nazikçe dağıtmak gerekir.

Maske kullanırken genel kurallar şu şekildedir: yüzünüzü sadece ılık suyla yıkamalısınız ve işlemi akşamları yapmanız önerilir.

Gençleştirme için eczane yağları

Düzenli masajlar ve çeşitli uçucu yağların uygulanması kırışıklıkları gidermeye ve görünümünüzü iyileştirmeye yardımcı olabilir. İstenilen sonucu elde etmek için aşağıdaki yağ türlerinin kullanılması tavsiye edilir:

 • gül;
 • kuşburnu;
 • yasemin;
 • neroli;
 • sandal ağacı.

Seans için seçilen yağdan az miktarda alın, ellerinizde hafifçe ısıtın ve ardından masaj çizgilerine uygun olarak uygulayın. İşlemden sonra ürünü yıkamayın. Yağlar düzenli olarak uygulanmalıdır, aksi takdirde uygulamaları beklenen sonuçları vermeyecektir.

Yaşlanma önleyici merhemler ve kremler

Evdeyüz gençleştirmeiçin etkili kremler ve merhemler yapılabilir. Çoğu zaman, bu yöntem, temel olarak doğal hayvansal yağ kullanımını içerir. Bir kozmetik ürün hazırlamak için, aşağıdaki bileşenleri ekleyebileceğiniz 50 gram baz eritmeniz gerekir:

 • gül yağı;
 • papatya otu kaynatma;
 • aloe suyu;
 • tatlım;
 • E ve A vitaminleri

Balmumu da ürüne eklenmelidir. Seçilen bileşenler iyice karıştırılmalı, ardından hazır ev ilaçlarını soğumaya ve doyurmaya bırakın. Kremi düzenli olarak kullanın.

Temizleme ve gençleştirme için sıkıştırır

Evde hızlı ve belirgin bir etki için sıkıştırmalar önerilir. En başarılı seçeneklerden bazıları var:

  Cildi temizlemek için sıkıştır
 • Sıcak. Yürütmek için önceden bir papatya kaynatma hazırlamak gerekir. Daha sonra, elde edilen ürünle herhangi bir doğal kumaşı bolca nemlendirmeniz ve ardından yüzünüze uygulamanız gerekir. Soğudukça sıcak komprese geçin.
 • Kontrast. Seanstan önce, sıcak bir papatya ve buz küpü kaynatma hazırlamanız gerekir. Seans sırasında yüzünüze dönüşümlü olarak soğuk ve ılık bir ürün sürmeniz gerekir. Bu prosedür cildin durumunu iyileştirmeye, elastikiyetini artırmaya ve kırışıklıkları gidermeye yardımcı olacaktır.

Yeterli zamanınız yoksa, soğuk kompres kullanmak oldukça olasıdır - bunu yapmak için suyla nemlendirilmiş bir bez uygulamanız veya buz küpleriyle ovmanız gerekir.

Evde tedavilerin faydaları

İşlemlerden önce ve sonra yüz

Evde yapılan tedaviler sırasında sadece dokuların yüzey katmanlarının etkilenmesine rağmen, bunların kullanımı düzenli kullanımla gözle görülür sonuçlar elde etmenizi sağlar. Ev yöntemlerinin temel avantajları şunlardır:

 • minimum yan etki;
 • gerekli bileşenlerin ihmal edilebilir maliyeti;
 • minimum kontrendikasyon sayısı.

Ek olarak, salonda gençleştirme için kozmetik prosedürler herhangi bir nedenle yasaklanmış olsa bile ev yöntemlerinin kullanılması mümkündür.

Yaşa dayalı yüz cilt bakımı seçimi

Bir kozmetik bakım prosedürü seçerken yaş göstergelerini hesaba katmak özellikle önemlidir. Uygun olmayan tekniklerin kullanılması cildin bozulmasına neden olabilir.

 • LPG masajı - 25 yıl sonra;
 • radyo frekansı kaldırma - prosedür 30-35 yaş üstü kadınlara yöneliktir;
 • biyolojik güçlendirme - 35 yıl sonra;
 • biorevitalization - 25-30 yıl sonra;
 • photorejuvenation - 25'ten sonra.

En uygun prosedürü seçmek için bir güzellik uzmanına başvurmanız önerilir, çünkü sadece standart göstergeler değil, aynı zamanda bireysel cilt özellikleri de dikkate alınır.

Kapsamlı Cilt Bakımı

Olumlu sonuçlar elde etmek için, salon ve ev yöntemlerinin kullanımını birleştiren karmaşık bakım yöntemlerinin kullanılması önerilir. Bu yaklaşım, maksimum sonuç elde etmenize ve yeni yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını önlemenize izin verecektir. Cilt üzerindeki en uygun karmaşık etki yöntemlerini seçerken, bir güzellik uzmanının tavsiyesini dikkate almanız önerilir.

Kozmetik prosedürler için incelemeler

“Kısa bir süre önce ilk kırışıklıkları fark ettim. Onlarla savaşmak için lazer tedavisi kullanıyorum. Benim yaşımda bu oldukça yeterli. Düzenli olarak güzellik uzmanına gidiyorum, sonuçlar harika. "

“Kendime bakmak için çok az zamanım vardı, yüzüm çok kötü durumdaydı. Gençleştirme için, güzellik uzmanı bana biyo-takviye yapmamı tavsiye etti. Sonucu çok beğendim, etkisi uzun süre devam ediyor. "

“Gençliği korumak için iplerle pekiştirme prosedürüne döndüm. Sonuç şaşırtıcı ve birkaç yıldır geçerli. Cilt elastik, genç, yüzün ovali net. "