Kesirli lazer gençleştirme - etki ilkesi, sonuçları

Cilt yaşa bağlı değişikliklerden zaten etkilenmişse, ancak cerrahi hizmetlere başvurmak istemiyorsanız, cerrahi olmayan bir gençleştirme kliniğine başvurmanızı tavsiye ederiz. Bu teknolojilerden birini düşünmeyi öneriyoruz - yüz ve vücut cildinin fraksiyonel lazer gençleştirmesi.

İşlevsel ilke

Nedir - fraksiyonel lazer gençleştirme - bu, lazer ışınının sağladığı yüksek sıcaklıklar kullanılarak dokuların yeniden yüzeylendirilmesidir. Çalışma prensibi, lazer yüzey yenileme ile yaklaşık olarak aynıdır, ancak ışıkla gençleştirme çok daha güçlüdür ve daha ciddi olası sonuçları vardır.

Fraksiyonel lazer gençleştirme

Cihaz, pil gibi görünen oldukça küçük bir cihazdır. Çalışma yüzeyinde, lazerin dermisin altına girmesinden sorumlu olan özel fotoğraf elemanları vardır. Bu etkinin sıcaklığının, epilasyon veya akne kontrolü için basit bir lazer cihazından biraz daha yüksek olduğu unutulmamalıdır. Onları çok hızlı sürerler, aksi takdirde bir dakikalık gecikme olur - ve dermis en derin katmana kadar yanar.

Bu prosedürün reklamı çok güzel ve harika görünüyor. Tek seansta kırışıklıklar ve yara izleri kaybolur, sivilce ve rozasea tedavi edilir, hatta yağ tipini normale çevirebilirsiniz. Ancak oturumları geçerken:

gerçeğini hesaba katmanız gerekir.
  1. Kırışıklıklar kaybolur ama hepsi değil. Derin kırışıklıkların oluşumundan epidermis sorumlu değildir, sadece taklit eder;
  2. Yara izleri bir seansta kaybolmayacak, her biri altı ay arayla en az üç tanesi gerekli olacaktır;
  3. Dermis en az iki hafta boyunca iyileşir, bunlardan ilki üzerinde koruyucu bir tabakanın tamamen olmamasıdır, çalışılan bölgelere her zaman farklı merhemler ve kremler sürmeniz gerekecektir, güneşe çıkmamalısınız;
  4. Gerçekten acıtıyor ve hassasiyet eşiğinizin veya bölgenin ağrı kesicilerle tedavi edilmiş olup olmadığı önemli değil;
  5. Akne için foto gençleştirme kullanmayın.

Kesirli lazer gençleştirmenin etkileri

Seansın hemen ardından, anestezik merhem ve solüsyonların kullanılmasına rağmen yüz çok ağrıyor. 2-3 saat sonra kırmızıya döner ve özellikle üst göz kapakları, burun ve göz çevresi bölgesinde şişmeye başlayabilir. Ertesi gün ödemin zirvesi düşer, tedavi edilen alanın tamamının su topuna dönüştüğü, böylece vücudun gençleşmeden sonra daha hızlı iyileşmeye çalıştığı durumlar vardır. Durumu biraz hafifletmek için daha az tuzlu yiyin ve diüretik için.

İkinci günbol miktarda kan salgılanabilir, ardından yüzde bir kabuk oluşur, gün sonunda sertleşir ve çok sert bir tabaka haline gelir, yüzü enfeksiyonlardan ve soğuktan korur. Yırtılamaz ve genel olarak dokunulamaz, aksi takdirde biraz yara alabilir ve epidermisin gelecekteki yeni katmanını kolayca yırtabilir ve sonsuza kadar yara izleri bırakabilirsiniz. Zamanla, yenileyici bileşiklerin etkisi altında kabuk yumuşar ve kendi kendine düşer.

Hafif cilt gençleştirme

Kurtarma yalnızcabir hafta sonrabaşlar. Kabuk biraz daha az sertleşir ve yüz şişmeyi durdurur. Bir ay daha yüzün parlak pembe renginin tadını çıkarmak ve koruma seviyesi en az 30 olan tıbbi kremler kullanmak zorunda kalacak. Her yerde sadece bir işlemden bahsedilmesine rağmen, doktorlar büyük olasılıkla altı ayda, bazen de tekrarlanması gerektiğini söyleyeceklerdir. 3 ayda.

Bu cerrahi olmayan gençleştirme, akne veya rosacea sonrası kaz ayakları ve küçük yara izleri için harikadır, ancak DOT (nokta) derin kırışıklık ve yara izlerinde rahatlama sağlamaz.

Olası komplikasyonlar ve bunlardan nasıl kaçınılacağı:

Komplikasyon Tedavi yöntemleri
Her şey çok acıtıyor Sorunlu bölgelere bol miktarda anestezik krem ​​satın alın ve uygulayın
Şiddetli ödem Çok fazla sıvı içmeyin, bazı uzmanlar hyaluronik maske yapmayı tavsiye ediyor
Kurtarma işlemi iki haftadan uzun sürdü Vitaminler için, güneşte dışarı çıkmayın, cildinizi her zaman özel bir onarıcı merhemle yağlayın
Kan damarı ağı ve / veya küçük ama derin izler var Maalesef, bu tedavi edilemez. Kiriş izleri bıraktı, bazen bu olur, zamanla daha az fark edilir hale gelirler, ayrıca restorasyondan sonra yüz fondöten veya pudra ile kolayca maskelenebilir.

Ek olarak, fraksiyonel gençleştirmeden sonraki yan etkiler hariç tutulmaz - bunlar kızarıklıklar, kaşıntı ve hoşgörüsüzlüğün diğer belirtileridir. Bu özellikle güneşe alerjisi olan veya vejetatif vasküler distoni teşhisi konan kızlar için geçerlidir.

:

sonrasında özelbakımı
  1. Yalnızca kaynamış suyla yıkayın;
  2. Bir hafta güneşten uzak durun;
  3. Gençliğin uzaması ve hızlı iyileşme için ozon tedavisi kullanılması (ozonlu suyla yıkayın);
  4. Epidermis normal rengine dönene kadar soyma ve ovalama yapılmamalıdır - bu genç ve kırılgan epidermise zarar verir;
  5. Rehabilitasyon iki haftadan bir aya kadar sürer, eğer vitamin içerseniz ve odayı düzenli olarak havalandırırsanız veya sıcak havalarda dışarıda olursanız, her şey daha hızlı geçecektir.

Uygulanan cihazlar

Alın gençleştirme

Sonuçlar sadece doktorun becerisine değil, aynı zamanda salon veya klinik tarafından sağlanan donanıma da bağlıdır. Çoğu durumda, bu Avrupa yapımı bir tekniktir. Satış, özel mağazalarda veya üreticilerin resmi web sitelerinde gerçekleştirilir. Tek kullanımlık kiralama mümkündür.

Yalnızca profesyonel ekipman kullanılır.farklı tiplervardır: hem ablatif hem de ablatif olmayan (çalışma yüzeyi cilde bastırılır veya belli bir mesafede tutulur).

Doktorlardan ve kişilerden incelemeler

“Oldukça büyük nazolabial kıvrım kırışıklıklarım vardı, özel bir sonuç beklemiyordum, sadece kontrol etmeye karar verdim. Tüm problemler gerçekten düzeldi, ancak 10 ay sonra etki fark edilmedi, ayrıca mikro izler vardı. Küçük ama yine de dikkat çekicidir. Şimdi bir saniyeliğine gidip gitmeyeceğimi düşünüyorum. Biorevitalization için kaydolsam iyi olur. "

“7 yıldan fazla deneyime sahip bir güzellik uzmanıyım ve lazer cerrahisi ortaya çıkar çıkmaz bunun her derde deva olduğuna karar verdim. Çoğu, aparatın türüne ve elbette uzmanın becerisine bağlıdır. Doğru ışın derinliğini seçerseniz, hiçbir iz ve benzeri olmayacaktır. ”

Lazerle fraksiyonel gençleştirme genellikle kadınlar forumu tarafından tavsiye edilir, uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Ama önce ve sonra (özellikle bir yıl sonra) fotoğrafa ve olası sonuçlara bakmak, o zaman bu prosedürün dedikleri kadar iyi olup olmadığını düşünmeye değer mi?