Neden bir yüz serumuna ihtiyacınız var ve nasıl seçileceği - uzman açıklıyor

Temel güzellik ürünlerinin etkisini artırır, cildi nemlendirir, iltihapla savaşır ve daha fazlasını yapar. Bir yüz serumu başka ne yapabilir? Neden bir seruma ihtiyacınız olduğunu size anlatacağız ve değerli bir bakım ürününü nasıl doğru şekilde uygulayacağınızı öğreneceğiz. Bonus - tüm cilt tipleri için en iyi serumlar.

kız gençleşmek için serum kullanıyor

Yüksek konsantrasyonda aktif bileşen, hafif doku ve çoklu görev - her şey bakım serumuyla ilgilidir. Hala şüpheniz var, ona ihtiyacınız var mı? Neden bir yüz serumu kullanacağınızı, nasıl doğru uygulayacağınızı ve cildiniz için doğru güzellik ürününü nasıl seçeceğinizi anlıyoruz. Başlamak için asla geç değildir!

Yüz Serumu - Neden Kullanılır?

Serum, yüksek konsantrasyonda aktif bileşen içeren bir cilt bakım ürünüdür. Temel bakımın etkinliğini artıran serumdur. Serum genellikle temizlendikten sonra ve nemlendirmeden önce uygulanır. Değerli bakım ürünleri birkaç sorunu çözebilir:

 • yaşlanma belirtileri;
 • koyu noktalar ve hiperpigmentasyon;
 • sivilce ve tıkanmış gözenekler;
 • kuruluk;
 • eşit olmayan cilt tonu, kızarıklık ve hassasiyet.

Kabul edelim: Bugün güzellik pazarında bakıma dahil edilmesi gerekmeyen çok sayıda ürün bulabilirsiniz. Ancak peynir altı suyu doğru ürün değil. Kozmetik çantanıza serum eklemeniz için 5 neden sayabiliriz:

 1. Serumdaki kolajen içeriğinden dolayı cilt dokusunu iyileştirir.
 2. Serumun düzenli kullanımıyla yaşlılık lekelerinin ve sivilcelerin azaltılması.
 3. Görünür gözeneklerin daralması, bu da daha az siyah nokta ve sivilce anlamına gelir.
 4. Yüzdeki şişliği azaltmak.
 5. İyi cilt nemlendirmesi.

Peynir Altı Suyu En İyi Nasıl Elde Edilir?

 • Ürünü test edin.Kullanmadan önce her zaman duyarlılık testleri yapın, özellikle asit serumu satın aldıysanız.
 • Doğru miktarı uygulayın.Birçoğu blog yazarlarını tekrar ediyor ve damlalığı cilde bastırarak yüzlerine serum sıkıyor. Bunu neden yapamıyorsun? Birincisi, hijyenik değil. İkincisi, ürünü boşa harcıyorsunuz ve hatta cilt tahrişine neden oluyorsunuz. Bezelye kadar az (kelimenin tam anlamıyla birkaç damla) uygulayın.
 • Serumu temizledikten sonra uygulayın.Serumu uygulamadan önce cildinizi temizlediğinizden emin olun.
 • Cilt tipinize odaklanın.Kuru cildiniz varsa, nemli cilde uygulayın. Dermis hassassa, yıkadıktan sonra önce cildin kurumasını bekleyin ve sonra serumu uygulayın. Aksi takdirde, tahriş bekleyin.
 • Bileşimde renklendirme ve tatlandırmadan kaçının.Serumlar, aktif bileşenler içerir. Ek bileşenler, güzellik ürününün emilimini engeller.

Yüz serumu nasıl kullanılır?

Etkili bir yüz serumu satın almak yeterli değildir. Kullanımının özelliklerini bilmek önemlidir. gençleştirme için serum kullanmanın özellikleriMaksimum fayda için nasıl başvuracağınız aşağıda açıklanmıştır. Spoiler uyarısı: güzellik blog yazarlarını takip etmeyin.

Serumu kullanmak için en uygun zaman ne zaman - öğleden sonra mı yoksa akşam mı?

Yüz serumu gece veya gündüz uygulanabilir. Gece bir serum kullanıyorsanız, ürün miktarı ile aşırıya kaçmayın çünkü gece kremi zaten çok yoğun ve kalındır.

Serumun çalışması için bir kez yeterli değildir. İlk gözle görülür değişiklikler yalnızca 4-6 haftalık düzenli kullanımdan sonra görünecektir. Elbette basit bir nemlendirici serum kullanırsanız, cilt uygulamadan hemen sonra iyice nemlenecektir.

 • Sabah.Kozmetologlar, cildinizi gün boyunca serbest radikal hasarlarından koruyacak olan günlük (sabah) bakımınıza C vitamini içeren hafif bir serum eklemenizi önerir. C vitamini ayrıca yaşlılık lekeleri ve sivilceleri olan cildi aydınlatmak için de iyidir. Hassas cildiniz varsa haftada bir aktif C vitamini serumu kullanın ve cildinizin reaksiyonunu izleyin.
 • İyi akşamlar.Cildinizi yoğun bir şekilde nemlendirecek ve pürüzsüzleştirecek hyaluronik asit içeren bir serum seçin. Dermisi kurutan veya tahriş eden akne veya yaşlanma karşıtı güzellik ürünleri için gece bakım ürünleri kullanıyorsanız, cildinizi birkaç kat nemlendirin.

Serumu Kaç Yaşta Kullanmalıyım?

Serumlar, esasen son derece yüksek konsantrasyonda besin, nemlendirici ve antioksidan içeren cilt bakım ürünleridir. Formülasyondaki güçlü bileşenler hücre metabolizmasını etkileyebilir. Bu nedenle, aktif ilaçların çok genç cildi aşırı yüklemesi, üzerinde yararlı bir etkiye sahip olmaktan daha olasıdır. Serumları tanımak için ideal yaş 20-30'dur. Zamanla cildinizin yeni ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak serumu değiştirmeniz gerekecektir.

Serum nasıl doğru uygulanır?

Yanlış kullanılırsa hiçbir bakım ürünü işini yapmaz.

 1. Önce cildinizi kirden, sebumdan veya güneş kreminden temizleyin.
 2. Yıkadıktan sonra, dermisi daha fazla temizleyin ve çiçek suyu içeren bir tonerle cildin pH dengesini yeniden sağlayın. Cilt tipinize uygun bir toner seçin.
 3. O halde serumu cildinize uygulayın, ancak popüler güzellik blogcularının size öğrettiği şekilde değil. Avuç içlerinizi temizlemek için birkaç damla serum uygulayın ve ürünü hafifçe ovalayın. Ardından nazik bastırma hareketleriyle aktif güzellik ürününü tüm yüze eşit olarak dağıtın. Serumu cildinize emdirmek için hafif bir okşama hareketi kullanın. Yüzünü sert tokatlama.
 4. Yüzün özellikle hassas bölgelerinde, ürünü parmaklarınızla çekiçleme hareketleri ile yani göz bölgesine ve burun köşelerine uygulayın.
 5. Tekrar okşama hareketleriyle boyun ve dekolte bölgesine iki damla uygulayın.
 6. Bakım ürünü tamamen emilene kadar bekleyin ve ancak bundan sonra nemlendirici krem sürün.

Cilt tipiniz için doğru serumu nasıl seçersiniz?

Serum satın alıp istediğiniz sonuçları alamazsınız. Cilt tipinize ve dermisin bireysel ihtiyaçlarına göre bir güzellik ürünü seçmek önemlidir.gençleştirme için serum seçimiFarklı formülasyonlar farklı sorunları çözer, bu nedenle size etkili bakım için birini nasıl bulacağınızı anlatacağız.

Kuru cilt

Hyaluronik asit, kuru cilt bakımı için özellikle etkili bir bileşendir. Hyaluronik serumlar cildi iyi nemlendirir, elastik ve kuruluğa karşı daha dayanıklı hale getirir. Sodyum hiyalüronat, deniz yosunu bitki özleri ve C vitamini gibi diğer bileşenler de kuru ciltler için faydalıdır. Bu maddeler sadece yorgun cildi nemle doyurmakla kalmaz, aynı zamanda zararlı serbest radikallerden ve ultraviyole radyasyonun etkilerinden de korur.

Deri kombinasyonu

Cildiniz kopmaya eğilimli ise, mandelik asit serumlarına daha yakından bakın. Bu bileşim, periyodik olarak sivilceden muzdarip olan karma ciltler için mükemmeldir. Yüz için asit içeren serumlar, sivilceleri ve yaşlılık lekelerini hafifletmek için de iyidir.

Ek olarak, karma cildinizi yenilemeyi ve nemlendirmeyi unutmayın - tedavinize hyaluronik asit serumları eklemekten çekinmeyin.

Olgun cilt

Cildin yaşlanma sürecini ve ince kırışıklık ve kıvrımların oluşumunu yavaşlatmak için kozmetikçiler antioksidan içeren serumlara odaklanmayı önerir. C ve A vitaminleri içeren güzellik ürünlerini kullanın. Bunlar, cildinizi serbest radikallerin neden olduğu yaşlanmaya karşı korumanıza ve kolajen seviyelerini artırmanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca, kozmetikçiler peptidli serumlara dikkat etmelerini tavsiye ediyorlar. Yaşlanmayı geciktiren bu ürünler cilt hücrelerini güçlendirir ve böylece gözle görülür kırışıklıkları azaltır. Yaşlanma önleyici peptit ve antioksidan serumların, SPF 30 veya daha yüksek güneş kremi ve retinol bazlı krem ile kombine edildiğinde en iyi sonucu verdiğini unutmayın. Önemli bir not - aynı tedavide retinol ve C vitamini kullanmayın, çünkü maddeler farklı pH seviyelerinde çalışır.

Yağlı, akne eğilimli cilt

Retinoid, yağlı cilt sorunları ve sivilce ile mücadele için idealdir. Retinol serumları sadece gözenekleri açmakla kalmaz, aynı zamanda sebum üretimini normalleştirir ve görünür kırışıklıkları azaltır.

Enflamasyonu azaltmak için düşük konsantrasyonda mandelik asit (% 10'dan fazla olmayan) içeren serumlar kullanılabilir. Floretin CF eklenmiş serumlar cildin donukluğuna karşı etkili bir şekilde savaşır ve akne sonrası iyi bir şekilde parlatır. Agresif ürünleri kullanmadan önce bir güzellik uzmanına danışmanızı öneririz.

En İyi Yüz Serumları - 2020 Dereceli

Doğru serumu bulma konusunda endişelenmenize gerek kalmaması için, şimdiden en etkili güzellik ürünlerini seçtik. İstediğini al!

Hyaluronik Yüz Serumu-Jel

Serumdaki hyaluronik asit kuru cildi bile canlandırmaya yardımcı olur. Hafif serum hızla emilir ve yapışkan leke bırakmaz.

Kırışıklık Karşıtı C Vitamini Serumu

C vitamini ve hyaluronik asit içeren etkili serum cildi iyi tazeler, nemlendirir ve serbest radikallerden korur. Üründeki yüksek C vitamini konsantrasyonu nedeniyle duyarlılık testi yapılması ve ayrıca geceleri nemlendirici üzerine serum kullanılması tavsiye edilir.

Retinol Gençleştirici Serum

Hafif retinol yüz serumu, olgun ciltler ve iltihaplı hassas ciltler için idealdir. Araç, siyah noktalar ve sivilcelerle savaşır, kırışıklıkları düzeltir ve genel olarak cilt durumunu iyileştirir. Retinol aynı anda cildi gençleştirir ve problemli dermisin temel sorunlarını çözer.

Kore Yüz Nemlendirici Serumu

Serum serisinde en popüler güzellik ürünü nemlendirici yüz serumudur. Yapışkanlık hissetmeden cildi yoğun bir şekilde nemlendiren ve ciltte pullanma ve gerginlikle savaşan çok yönlü bir ürün. Serumu cilt bakım kreminizin altına uygulayın.

Laktik asit serumu

Yüksek konsantrasyonlu laktik asit ilaveli serum, cildin üst tabakasını soymak için uygundur. Ürünü gece (en fazla 4 damla) ana kremin altına cilde uygulayın. Serum, özellikle cilt donukluğu ile mücadele edenler için önemlidir. Güzellik ürünü diğer asitlerle birleştirilemez.

Hyaluronik Asit Yüz Serumu

Hyaluronik Yüz Serumu, temel bakımda ek bir nemlendirici katman olarak kullanılabilir. Bütçe ürünü, cilt elastikiyetini geliştirir ve onu pullanma ve gerginlikten kurtarır.

Nemlendirici Yüz Serumu

Cildiniz sürekli kuru ve pul pul ise, jojoba ve gül çiçeği özü içeren nemlendirici bir serumu deneyin. Güçlü formül sayesinde cildiniz bir kez daha sıkı ve yumuşak hale gelecektir.

Yaşlanma Karşıtı Yüz Serumu

Retinol ve hyaluronik asit kombinasyonu, ilk yaşlanma belirtileriyle etkili bir şekilde savaşır ve alın ve yanaklardaki görünür kırışıklıkları azaltır. Uzun süreli kullanımdan sonra cilt daha elastik ve eşit hale gelir.

Asit Yüz Serumu

AHA, BHA ve PHA asitleri içeren serum, üst tabakayı yenileyerek problemli cilt kusurlarıyla savaşır. Kullanmadan önce bir hassasiyet testi yaptığınızdan emin olun.

Yaşlanma önleyici kırışıklık karşıtı yüz serumu

Siz uyurken olgun cildin kusurları üzerinde çalışan, oldukça konsantre gençleştirici bir yüz serumu. Hyaluronik asit bazlı özel bakım teknolojisi cildi nemlendirir ve ifade çizgilerini ve kırışıklıkları yumuşatır.