Cildinizi nasıl yenileyebilirsiniz?

Her kadın gençliğini uzatmayı hayal eder. Yaşlanma, er ya da geç herhangi bir kişinin hayatına giren kaçınılmaz bir süreçtir. Salon tedavilerine başvurmadan cilt elastikiyetini ve tonunu geri kazanmanın birçok yolu vardır.

Genç yaştan itibaren sağlıklı cilt

gençleştirmeden sonra güzel yüz cildi

İlk kırışıklıkların ortaya çıktığı andan itibaren cildin durumunu izlemek gerektiğini düşünmek yanlıştır. Vücudun ve yüzün cildi genç yaşta bakıma ihtiyaç duyar. Gençliğini korumanın en iyi yolu akılcı beslenmek, sigara ve alkolü bırakmak ve güneş ışınlarını kötüye kullanmamaktır. Ayrıca cildi ve uykusuzluğu, kronik stresi, vücuttaki su eksikliğini de olumsuz etkiler.

Cildin gençliğini uzatmaya yardımcı olacak üç kural vardır. Düzenli olarak gereklidir:

 • kirlilikten arındırmak;
 • nemlendirmek;
 • vitaminlerle zenginleştirin.

İlk kırışıklıkları gidermeyi amaçlayan modern kozmetikler, kırılmaları tetikleyebilecek ve gözenekleri tıkayabilecek kimyasal elementler içerir. Herhangi bir kadın, halk tarifleri yardımıyla vücudunun sağlığına bakabilir, sadece hayal gücü göstermelidir.

Evde maskeler

Sağlıklı beslenme, savaşın yarısıdır. Vitaminler ve mikro elementlerle zenginleştirilmiş yiyecekler genel sağlık üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve ürünlerden yapılan maskeler cildi mükemmel bir şekilde temizler, nemlendirir ve kırışıklıkları giderir. Farklı yönlerde çalışan birçok maske tarifi vardır:

Arıtma. Cildin derinlemesine temizlenmesi süreci, cildi değiştirebilen ve cilt rahatlığını değiştirebilen keratinize hücrelerin uzaklaştırılmasıdır:

 • yumurta sarısı yağlı dermis için uygundur. Maskeyi hazırlamak için sarısı limon suyuyla karıştırın. Elde edilen bileşim yüze ve dekolte bölgesine uygulanır ve 5 dakika sonra suyla yıkanır;
 • Sıcak suda ısıtılan bitkisel yağ, kiri mükemmel şekilde giderir ve yumuşatıcı etkiye sahiptir. Yağ cilde 2 dakika uygulanır, tuzlu su veya çay ile yıkanır;
 • Evde bir çalılık hazırlamak için ince yemeklik veya deniz tuzu kullanın. Tuz temizliği haftada 2 defadan fazla yapılmaz.

Ovma veya soyma ile düzenli temizlik, gözeneklerin tıkanmasını önlemeye yardımcı olabilir.

Nemlendirici. Cilt yüzeyini sebzeler, meyveler, bitkisel infüzyonlar, bal ve diğer doğal içeriklerle nemlendirebilirsiniz:

cilt gençleştirme için salatalık maskesi
 • Rendelenmiş, krema ve kaynamış su ile karıştırılmış taze salatalık kuruluğa yardımcı olacaktır. Kitle yüze 30 dakika uygulanır;
 • kuru otlar - papatya, nane, öksürük otu, eşit oranlarda birleştirilir, bir bardak kaynar süt dökün, 15 dakika bekletin. Karışım her gün cilde sürülür ve birkaç dakika emilmeye bırakılır;
 • Taze sebzelerden yapılan kompresler dermisi mükemmel şekilde nemlendirir. Domates, karpuz, havuç, lahana suyu gazlı beze batırılır ve yüze uygulanır. Bitkisel buz küpleri ayrıca cildi etkili bir şekilde yumuşatır ve nemlendirir.

Kendin yap maskeleri temiz, buğulanmış cilde uygulanmalıdır.

Gıda. Dermisin düzenli bir vitamin ve mineral kaynağına ihtiyacı vardır. Fermente süt ürünlerinden yapılan maskeler sadece buna yardımcı olmakla kalmaz:

 • bal, yoğurt, E vitamini ve limon suyundan yapılmış bir maske iyi besler;
 • maydanoz ve dereotu cildi beyazlatmak için uzun süredir kullanılmaktadır. Yeşilleri öğütün, bir bardağa kaynar su ekleyin, her gün yüz bölgesini süzün ve silin;
 • su banyosunda ısıtılmış zeytinyağı ile kuruluktan kurtulun;
 • Çok miktarda vitamin ve besin içeren kavun maskesi, ince kırışıklıkları düzeltir ve taze bir görünüm kazandırır. Hamur yoğurulur ve 15 dakika boyunca cilt yüzeyine yayılır;
 • cilt yüzeyinin yağ içeriği, limon suyuyla çırpılmış proteini azaltacaktır;
 • yulaf ezmesi yüzdeki iltihabı ve tahrişi hafifletmeye yardımcı olacaktır.

DIY ile güçlendirilmiş maskeler, yaklaşık 7 gün boyunca soğukta saklanabilir. Yaşla mücadelede doğru beslenmeyi, yüz masajını ve olumlu duyguları unutmayınız. Bütün bunlar cildin gençliğini uzun süre korumaya yardımcı olacaktır.