Ameliyatsız yüz nasıl sıkılaştırılır

İnsanlar uzun süredir cerrahi müdahale yardımı ile yüzün ovalini sıkılaştırmayı öğrenmişlerdir. Ancak ameliyatsız yüz germe nispeten yeni bir yöntemdir. Aynı zamanda, pratikte hiçbir dezavantajı yoktur ve verimliliği yüksektir. Ayrıca, farklı gelir seviyelerine sahip kişiler için prosedür mevcuttur. Bu yazımızda sizlere ameliyatsız yüz ovalini nasıl sıkılaştıracağınızı daha detaylı anlatacağız.

Yüz ovalinin ameliyatsız düzeltilmesi: nasıl yapılır

Buradaki tüm sır, ipliklerin malzemesindedir. Polidioksanon, ilk olarak, cilt dokuları ile oldukça yüksek bir biyouyumluluğa sahiptir ve bu nedenle reddedilmeyecektir. İkincisi, yaklaşık altı ay sonra bu madde, vücudumuz için güvenli olan ve insan vücudundan doğal olarak atılan su ve karbondioksite ayrışır.

Yüz konturunun ameliyatsız düzeltilmesi cildin dekontaminasyonu ve anestezik uygulanması ile başlar. Daha sonra özel ince ve keskin bir iğne yardımıyla mesothreads tanıtılır. İğne çıkarılır ve iplik ciltte kalır. İpliklerin sayısı ve giriş noktaları doktor tarafından belirlenir ve istenen sonuca ve sorunun ciddiyetine bağlıdır.

Bu arada, bu altı ay bile sadece yüzün ovalini sıkılaştırmak için değil, aynı zamanda iplerin etrafında etkiyi yaklaşık iki yıl boyunca sabitleyecek bir kolajen çerçeve oluşturmak için yeterlidir.

Kural olarak, prosedürün süresi yarım saati geçmez. Aynı zamanda anestezi kullanımı sayesinde hasta işlem sırasında rahatsızlık hissetmez.

Mezothreads ile yüz germe: sonuçlar

mesothreads ile yüz germe

Ameliyatsız yüz germe ile şunları elde edebilirsiniz:

  1. Cildin elastikiyetini ve sıkılığını geliştirin.
  2. Yüzünüze net ve güzel bir ana hat verin.
  3. Küçük kırışıklıkları ortadan kaldırın ve büyükleri daha az belirgin hale getirin.
  4. Cildi eşit, sağlıklı bir renge ve rahatlamaya döndürün.

Ameliyatsız yüz konturu düzeltmeye nasıl hazırlanılır?

Ancak ameliyatsız yüz konturu kaldırma işlemine geçmeden önce bir güzellik uzmanına danışmanız gerekir. Konsültasyonda, doktor hastanın cildini inceleyecek ve kontrendikasyonları belirleyecektir. Eğer öyleyseler tabii. Ek olarak, güzellik uzmanı size yüz cildini ameliyat olmadan nasıl sıkılaştıracağınızı söyleyecek ve büyük olasılıkla işlemden iki hafta önce bir biorevitalizasyon seansından geçmenizi önerecektir. Bu prosedür cildin bir yüz germe için hazırlanmasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca yüz konturunun düzeltilmesinden yaklaşık bir ay önce kimyasal peeling yapılmamalıdır.

ameliyat sonrası yüz cilt bakımı

Ameliyatsız yüz kontur düzeltmesinden sonra cilt bakımı nasıl yapılır?

İşlemin bitiminden sonra doktor, mesothreads ile sıktıktan sonra cilde nasıl bakım yapılacağını açıklayacaktır. Kural olarak, bunlar basit önerilerdir:

  1. İlk iki haftada solaryumu, hamamları, saunaları, plajları ziyaret etmeyi reddetmeniz gerekecek.
  2. Mezothreads'in kullanıma sunulmasından sonra ilk kez UV koruma değeri yüksek bir güneş kremi kullanmak gerekiyor.
  3. İlk ayda, enjeksiyon kozmetik prosedürlerini hariç tutmak gerekir.

Doktor ayrıca bireysel önerilerde bulunabilir.

Artık yüzünüzü ameliyat olmadan nasıl sıkılaştıracağınızı bildiğinize göre, klinikte prosedüre kaydolabilir ve deneyimli bir güzellik uzmanına danışabilirsiniz.