Kozmetolojide modern gençleştirme yöntemleri

Dünyadaki tek bir kadın, er ya da geç gençliğinin yerinin kaçınılmaz yaşlılık tarafından alınacağı ve bunun fiziksel çekicilik kaybına yol açacağı gerçeğiyle başa çıkamaz. Bu nedenle, sonsuz olmasa da uzun ömürlü güzellik arayışında bayanlar yardım için profesyonel kozmetikçilere ve hatta plastik cerrahlara yönelirler. Bu makale çerçevesindeki uzman, şu anda hangi gençleştirme yöntemlerinin en alakalı olduğu konusunda sizi bilgilendirecektir. Bu, sizin için ideal olan prosedürü seçmenize yardımcı olacaktır.

"Güzellik çekimleri"

yüz cildini gençleştirmek için enjeksiyon kullanımı

Yüz derisindeki yaşa bağlı gözle görülür değişiklikleri ortadan kaldırmanın bu kategorisinde en popüler olanı, botulinum tedavisinin invaziv prosedürüdür. Bileşiminde botulinum toksini olan bir ilaç olan Botox enjeksiyonlarından bahsediyoruz. Görevi, hareketli yüz kaslarını geçici olarak bloke etmek ve sonuç olarak aktif yüz ifadelerinin neden olduğu kırışıklıkları düzeltmektir. Bu tür enjeksiyonlara maruz kalma süresi 4-6 aydır, etki çok hızlı gerçekleşir. Bu işlemin olumsuz sonuçlarını duyanlara mikro botoks önerilebilir. Bu gençleştirici etki, minimum konsantrasyonlarda botulinum toksini içeren yeni babybotox kullanılarak gerçekleştirilir. Enjeksiyonlar her 1. 5-2 ayda bir tekrarlanır. Klasiklerden farklı olarak yeni mikro botoks, yüz ifadelerinin canlı kalmasını sağlıyor. Tabii ki, yüzün kendisi nihayetinde tamamen doğal görünüyor. Ek olarak, bu ilacın derisinin altına bir şırınga ile enjeksiyonun sonuçları, müşterileri geleneksel Botox enjeksiyonlarından çok daha uzun süre memnun eder.

Bu ilginç: Botox'un analogları var - Lantox ve Dysport. Kullanmak için daha uygundurlar ve daha uygun bir maliyetle övünürler.

botoks- gençleştirme amacıyla deri altı uygulama için tek yol değil. Artık kozmetikçiler aktif olarak birçok başka etkili çözüm veya madde kullanıyor:

 • %100 uyumluluk sağlayan ve herhangi bir yan etki vermeyen hastanın kan plazması (bu işleme "plazmolifting" denir);
 • üç aydan bir yıla kadar yüz derisini pürüzsüzleştiren saf hyaluronik asit (bu tür "güzellik enjeksiyonları", istilacı biyorevitalizasyon adı verilen bir teknikten başka bir şey değildir);
 • hyaluronik asit, amino asitler, peptitler ve diğer bileşenlerden oluşan, yaşa bağlı mevcut cilt sorunlarına ve ciddiyetine bağlı olarak her kadın için ayrı ayrı seçilen kokteyl (giriş sürecinin de kendi adı vardır - mezoterapi).

Yaşlanma karşıtı enjeksiyon teknikleri listesi, hacimsel gençleştirme veya yumuşak kaldırma olmadan eksik kalacaktır. Yüz bölgesine aynı hyaluronik jelin sürülmesine dayanır, ancak sorunlu bölgenin spesifik alanına bağlı olarak derinlik farklı olabilir. Ve bu istilacı kozmetolojik olayı gerçekleştirmek için kullanılan şırınga, sıradan bir iğne ile değil, kılcal damarlara zarar vermeyen yuvarlak uçlu özel bir iğne ile donatılmıştır - bu, işlemin sonunda ödem ve morlukların ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı olur. "Güzellik enjeksiyonları" gerçekleştirmenin 3D teknolojisi, cerrahi olarak sıkılaştırma ve hastayı en az iki yıl memnun etme ile karşılaştırılabilir bir etki sağlar. İnsan yüzünün anatomisi hakkında tam bilgi sahibi olma ihtiyacı nedeniyle, yumuşak germe bir güzellik uzmanının değil, bir plastik cerrahın ayrıcalığıdır.

Modaya uygun iplik kaldırma

yüz cilt gençleştirme için iplik kaldırma prosedürü

Bu gençleştirme prosedürünün başka adları vardır: bağ plastiği, dosyalama. Minimal invaziv kozmetik tekniklere aittir. İple germe işleminin özü, bir kadının derisinin altına iplerin yerleştirilmesidir, bu da yüzün şeklini şekle döndürebilir ve sarkan cildi güçlendirebilir. Farklı hammadde türlerinden yapılırlar: metal, asitler, silikon vb. Her durumda, bu, dokularda aşılanması sorunsuz bir şekilde meydana gelen bir maddedir. İplikler bir kişiye rahatsızlık vermez - yüzün derisi için sert bir çerçeve oluşturan bu sentetik ekleri hissetmez. Dıştan, onları fark etmek kesinlikle imkansızdır. Ayrıca, dosyalamanın avantajları komplikasyonların olmamasıdır (müşterinin yaşına bağlı olarak) - istisnalar vardır, ancak çok nadiren. Elde edilen sonuç 3-4 yıl sürer.

İplik kaldırma seçenekleri:

 1. Altın ipliklerle takviye. İkincisinin kalınlığı 0, 1 mm'yi geçmez. Deri altına saf altın ipliklerin girmesine yanıt olarak, vücut artan kolajen ve elastin proteinleri üretimi ile reaksiyona girer. Cilt daha sıkı, daha elastik ve gergin hale gelir. Bu durum 5-10 yıl sürer.
 2. Polidioksanon ipliklerin kullanımı. Polidioksanon emici bir polimerdir. Ondan oluşturulan ipliklerin deri altına girmesine, iltihaplanma gibi olumsuz reaksiyonlar eşlik etmez. Polidioksanonun bozunması 6-8 ay içinde gerçekleşir, ancak bu süre zarfında gücünü kaybetmez. Ve evet, altın gibi, polimer iplikler de dermiste kolajen sentezini uyarır.
 3. Aptos ipleri ile gençleştirme. Bu durumda, bir Rus icadı ile uğraşıyoruz. Bu nedenle, kullanım prosedürü, kadınlara diğer dosyalama türlerinden çok daha ucuza mal olur. Dikişler, delinmeler yoluyla deri altına enjekte edilen kaprolaktan yapılır. Onlarla birkaç yıl boyunca yaşlılığı unutmak kolaydır.
 4. İplik kaldırma siluet kaldırma. Propilen polimer liflerinin ve organik asitlerin (glikolik ve polilaktik) oluşturduğu konilerin iç içe geçmesi olan çok güçlü birleşik iplikler vasıtasıyla gerçekleştirilir. Yaklaşık bir yıl sonra tamamen emilirler ve bağ dokusu ile değiştirilirler. Prosedür, üç ila altı yıl arasında kalıcı bir etki garanti eder.

donanım yöntemleri

yüz cilt gençleştirme donanım prosedürü

Cilde zarar vermedikleri ve bu nedenle ağrısız oldukları için bugün bir öncelik olarak kabul edilirler. Aynı zamanda, birçok donanım prosedürünün etkinliği, enjeksiyon veya neşter kullanımı gerektirenlerden daha kötü değildir.

Bu tür yaşlanma karşıtı etkinliklerin değerli örnekleri:

 • Mikro akım masajı

  Cilt yaşlanmasını önlemek için en modern fizyoterapi yöntemlerinden biri. Elektrotlar tarafından üretilen darbeli düşük frekanslı elektrik akımı ile yüz ve boyun derisinin bir tür tedavisine dayanır. Tamamen güvenlidir ve herhangi bir rahatsızlığa neden olmaz. Mikro akım masajı, dermiste ve hücre metabolizmasında kan mikrosirkülasyonunu aktive eder, hücre bölünmesini hızlandırır, yüz kaslarını daha elastik hale getirir, ince kırışıklıkları giderir ve lifting etkisine sahiptir. Bu teknik şov dünyasının yıldızları tarafından çok seviliyor.

 • Fotogençleştirme

  Farklı dalga boylarındaki ışık dalgaları, bu yaşlanma karşıtı prosedürde rol oynayan faktördür. Not: UV ışığı kullanılmaz. Foto gençleştirmenin en son versiyonu, Yoğun Atımlı Işık anlamına gelen IPL olarak bilinir. Bu tür ışık ışınları cildi yaşlılık lekelerinden, örümcek damarlarından, ölü hücrelerden arındırır. Ayrıca özel bir cihaz tarafından üretilen el fenerleri, cildin derin katmanlarını ısıtarak ve içlerindeki elastin ve kollajen sentezini aktive ederek dermisin doğal tonunu ve elastikiyetini arttırır. Mükemmel sonuçlar ilk seanstan sonra görülür. Prosedür cilde zarar vermez, ortaya çıkan etki uzar.

 • Lazer cilt gençleştirme

  Foto gençleştirme gibi, rosacea, hiperpigmentasyon, sıkılık kaybı ve epidermisin elastikiyetine karşı savaşır. Ancak hepsi bu kadar değil: Cildin gençliğini uzatmak için lazer kullanılması cildin doğal parlaklığına, sağlıklı, güzel bir gölgeye, yumuşaklığa ve hatta mikro rölyefine geri dönmesini sağlar. Bu yöntemle gözeneklerin daralmasını sağlayabilirsiniz. Ve tüm bunlar - komplikasyon riski olmadan. Lazer enerjisi, cildin her katmanını eşit şekilde ısıtır, hücresel düzeyde metabolik reaksiyonları iyileştirir ve arttırır. Prosedür kalıcı bir etki sağlar: birkaç yıl boyunca yaşınızı hatırlamayacaksınız.

Her türlü peeling ve yaşlanma karşıtı özelliklere sahip bakım kozmetiklerinin kullanımı da meyve verir, ancak yalnızca bu tür güzellik ürünlerinin seçimine akıllıca yaklaşırsanız. Kore yapımı kozmetiklerimiz kendilerini mükemmel bir şekilde kanıtlamıştır, uygulaması hem olağan şekilde (parmakları kullanarak) hem de profesyonel bir şekilde yapılabilir. İkinci yöntem, yazarı da firmamıza ait olan özel bir aparat olan bir hava fırçasının kullanımını içerir.

Gençleştirme için neden Koreli bir üreticiden doğal ürünlerden kozmetik kullanımı ile prosedürleri tercih etmeye değer? Birkaç sebep var:

 • tüm ürünler doğaldır, parabenler, metanol, yapay renkler ve diğer zararlı sentetik katkı maddeleri eklenmeden yapılmıştır;
 • zengin bir kimyasal bileşime sahiptirler - peptitler, amino asitler, hyaluronik asit, vitaminler ve bitki özleri içerirler;
 • bir araç, yaşa bağlı birçok cilt kusurunu aynı anda ortadan kaldırabilir;
 • ürünler sertifikalıdır ve uluslararası kalite standartlarını karşılar;
 • Bu kozmetiklerin yaşlanma karşıtı prosedürleri, enjeksiyon yapılmayan kategorisine aittir - uzman, güzellik ürünlerini cildin derinliklerine iletmek için enjeksiyonlar yerine güçlü bir hava akımı kullanır.