Dekolte kırışıklıkları: düzeltme yöntemleri

güzel bir bölünme alanı olan genç kız

Eller - kızın kartviziti, boyun - pasaportu, göğsü - uluslararası pasaport. Bu cümle büyük Coco Chanel'e atfedilir. Şimdi gerçekten öyle söyleyip söylemediğini söylemek zor ama kolların, boynun ve dekoltenin bayanın gerçek yaşını belli ettiği gerçeği %100 doğru.

Ne yazık ki, yüz bakımına özel önem veren kadınlar genellikle dekolte bölgesini unuturlar. Ancak bir gün, dekolteli bir elbise veya bluz giyerken, üst göğüsteki cildin sarktığını, kırışıklıklar ve yaşlılık lekeleriyle kaplı olduğunu fark ederler. Bu nedenle, vücudun bu kısmına daha az dikkatle bakılmalıdır.

Dekolte bölgesinde kırışık oluşum nedenleri

Dekolte bölgesindeki kırışıklıklar 30 yıl sonra ortaya çıkabilir. Bu olur çünkü:

  • memenin üst kısmındaki cilt ince ve hassastır, kuruluğa ve dehidrasyona eğilimlidir. Yapıda, pratik olarak deri altı yağdan yoksun olan göz çevresindeki cildi andırır;
  • Vücudun bu kısmı genellikle güneşe maruz kalır, çünkü yaz aylarında birçok insan en açık kıyafetleri tercih eder. Ve ultraviyole ışık cildin hızlı yaşlanmasına katkıda bulunur;
  • yanlış beslenme, sıkı diyetler ve uygun bakım eksikliği cildin dehidrasyonuna yol açar. Ağırlıktaki keskin dalgalanmalar da kırışıklık oluşumuna katkıda bulunur;
  • erken kırışıklıkların görünümü, yanlış seçilmiş iç çamaşırların yanı sıra yan yatma alışkanlığı ile de desteklenir.

Dekolte bölgesindeki cilt nasıl pürüzsüzleştirilir?

Dekolte cilt yaşlanmasının ilk aşamasında önerilen prosedürler.

Kırışıklıklar yeni oluşmuşsa veya çok derin değilse mezoterapi işlemleri ve cilt yenileme uygundur.

Cilt temizleme

Prosedür, rejenerasyon süreçlerinin gelişimini uyaran üst stratum corneum'un çıkarılmasına yardımcı olur. Peeling sonucu cilt gençleşir, daha sağlıklı ve eşit bir renk kazanır, ince kırışıklıklar ve pigmentasyonlar giderilir.

Peelingler derinlik ve darbe türü bakımından farklıdır. Ne tür bir peeling kullanılması gerektiğine güzellik uzmanı tarafından muayene sonrası karar verilir.

Örneğin, ultrasonik peeling, yağ bezlerinin yapışıklıklarını çözmeye yardımcı olan bir tür mikro masaj gerçekleştirir. Cilt kirlerden, sebumdan, ölü cilt hücrelerinden arındırılır. Gözenekler daralır ve doku düzleşir.

İşlemdeki bir diğer iyileştirici faktör de dokularda oluşan akustik dalgadır. Ultrason etkisinin gücüne bağlı olarak, farklı derinliklere nüfuz ederek kan akışını, lenf akışını iyileştirir, sıvı durgunluğunu azaltır, şişmeyi sağlar. Ultrasonik peeling ayrıca iyi bir kaldırma etkisi sağlar. Sonuçta, ultrasonun etkisi altında kaslar tonlanır.

Ultrason peelingi, yaşlılık lekelerinin ortaya çıkmasından korkmadan, yazın bile yılın herhangi bir zamanında yapılabilir. Özellikle hamam veya saunaya dayanamayan kişiler için uygundur. İşlem sonrası etki, buharın etkisiyle elde edilen etkiyle karşılaştırılabilir: cilt temizlenir, sağlıklı bir renk kazanır ve nefes almaya başlar.

Oksijen peelingi, oksijen ve en küçük su damlalarından oluşan yönlendirilmiş bir jet ile yapılan bir temizliktir. Gaz-sıvı jeti nazikçe, acısız bir şekilde ölü hücreleri yüzeyden etkili bir şekilde temizler, gözenekleri derinlemesine temizler. Aynı zamanda peeling sadece bir peeling işlemi değil, aynı zamanda kan dolaşımını iyileştiren ve cilt tonunu artıran nazik bir masajdır.

Mikrodermabrazyon, keratinize elementlerin alüminyum oksit mikropartikülleri içeren bir hava jeti ile temizlenmesidir. Modern kozmetoloji kliniklerinde bu prosedür, temizleme sürecini ve epiteldeki ölü hücrelerin çıkarılmasının derinliğini olağanüstü bir hassasiyetle kontrol etmenizi sağlayan en yeni nesil bir cihazda gerçekleştirilir. Etkisi, cilt yenileme ve gençleştirme süreçlerini güçlü bir şekilde hızlandıran vakum tedavisi ile artırılır.

Mezoterapi

Bu, özel müstahzarların deri altı uygulamasından oluşan cilt gençleştirme için etkili bir tekniktir. İşlem sırasında çok sayıda sığ enjeksiyon yapılır. Enjeksiyon için ince iğneli şırıngalar veya özel bir enjeksiyon cihazı kullanılır. Bir seansta, deri altına az miktarda ilaç enjekte edilir, bu nedenle kursu tamamlamak için birkaç prosedür gerekir.

Mezoterapi için çeşitli ilaçlar kullanılır, bunlar tek bileşenli veya karmaşık ajanlar olabilir. Çoğu zaman, dekolte bölgesindeki cildi gençleştirmek için hyaluronik asit içeren müstahzarlar kullanılır.

İşlemin sonucu yüzeysel kırışıklıkların giderilmesi, cilt nemlenmesi, yaşlılık lekelerinin açılması, ciltte sıkılaşma (sarkıklığın giderilmesi).

Botulinum tedavisi

Botulinum tedavisi, kasları gevşetmeye yardımcı olan özel ilaçlar ve maddelerle yapılır. Saflaştırılmış Botulinum Toksin Tip A, kas kasılmasını sınırlayarak kırışıklıkların yumuşamasına yardımcı olur.

Etki işlemden birkaç gün sonra fark edilir hale gelir, sonuç 8-12 ay sürer.

Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıklardan uzun süre kurtulmak için botulinum toksin enjeksiyonlarının mezoterapi ve kontur plastikleri ile kombine edilmesi önerilir.

Dekoltede yaşlanan cildin gelişimi için önerilen prosedürler

Dekolte bölgesindeki belirgin cilt değişiklikleri için daha radikal tekniklere ihtiyaç vardır.

kontur plastik

Cilt içine steril yoğun jellerin - dolgu maddelerinin intradermal enjeksiyonuna dayanan kırışıklık düzeltme enjekte etmek için çok etkili bir teknik.

Prosedür için genellikle hyaluronik asit ve kalsiyum hidroksiapatit içeren dolgu maddeleri kullanılır. Polikaprolankton bazlı bir dolgu maddesi de önerilir.

Yoğun kıvamlı jellerin intradermal enjeksiyonu, cilt rahatlamasının anında dengelenmesine katkıda bulunur, böylece prosedürün etkisi hemen fark edilir hale gelir.

Dolgu maddesi, insan vücudu ile ilgili kalsiyum hidroksilapatit mikrokürelerinin bir süspansiyonu ve %70'lik bir konsantrasyonda bir taşıyıcı jelden oluşan iki fazlı bir dolgu maddesidir. Enjeksiyondan birkaç ay sonra taşıyıcı jel lokal metabolizma ile çözülür. Kalsiyum hidroksilapatitin rolüne gelince, bu bileşen kendi bağ dokusunun oluşumunu başlatır - yeni tip 1 kollajen liflerinin oluşum sürecini başlatır. İkincisi, doğal bir dolgu ve destek çerçevesi işlevini üstlenir. Enjeksiyonların etkisi yaklaşık iki yıl sürer.

Poliprolaktonlu dolgu maddeleri de benzer şekilde çalışır. Ana bileşeni, 40 yılı aşkın bir süredir tıbbi uygulamada kullanılan ve mükemmel güvenlik sonuçları sergileyen, tamamen biyolojik olarak parçalanabilen yumuşak bir tıbbi sütür malzemesidir.

Polikaprolakton ayrıca cildi yetişkinlikte bile genç ve taze tutan yeni kolajen üretimini de destekler. Bu madde ile dolgu ile düzeltme yapıldıktan sonra sonuç 4 yıldan fazla sürecektir.

Olgun cildin yenilenmesi, bu tür dolgu maddelerinin oluşturulduğu polilaktik asit tarafından iyi bir şekilde desteklenir.

Biyosentetik müstahzarlar grubuna ait polilaktik asit bazlı dolgu maddesi de cildin gençleşmesini destekler. Cilde girer girmez cildin yaşlanması ve kendi yapısal proteinlerinin kaybı sonucu oluşan boşlukları aktif olarak doldurmaya başlar. Hedef bölgeye girdikten sonra, ilacın parçacıkları, hacmin tamamen yenilendiği ve hatta derin kırışıklıkların bile yumuşatıldığı ani bir doku yenileme ve kolajen oluşumu sürecine başlar. Bu, tam olarak, gözenekli yapıları nedeniyle en etkili kolajenogenezi sağlayan moleküllerin özel özellikleri nedeniyle gerçekleşir.

Ek olarak, polilaktik asit, olgun cilt hücreleri tarafından hyaluronik asit üretimini aktif olarak uyarır. Dolgunun benzersizliği, ana aktif maddesinin vücuttan parçalanması ve tamamen ortadan kaldırılmasından sonra (ortalama olarak, bu işlem 3-4 ay sürer), jelin yerinde bir boşluk kalmaması, ancak yeni kollajen ve elastin olmasıdır. . Buna göre, sonuç uzun sürecek - yaş faktörlerinin etkisi altında kendi kolajen ve elastinin parçalanmasının başladığı ana kadar. Bu noktada işlem tekrarlanabilir.

İlacın testleri, cilde uygulanmasından üç ay sonra içindeki kolajen miktarının yüzde 66, 5 arttığını gösteriyor. Cilt gözle görülür şekilde sıkılaşır, derin kıvrımlar ve kırışıklıklar gider. Sonuç iki yıldan fazla sürer.

İplik kaldırma

Bu gençleştirme yöntemi, biyolojik olarak uyumlu malzemeden yapılmış ipliklerin cilt altına yerleştirilmesinden oluşur. Yerleştirilen iplikler, gevşekliği ve kırışıklıkları ortadan kaldıran bir çerçeve görevi görür. Prosedür düşük travmatiktir, bu nedenle ondan sonra uzun bir rehabilitasyon süresi gerekli değildir.

Prosedürü gerçekleştirmek için, kural olarak, polimerik malzemelerden yapılmış biyouyumlu iplikler kullanılır. Yüzeylerinde küçük çentikler vardır, bu sayede cildin istenilen pozisyonda sabitlenmesi sağlanır. İplikler emildikten sonra destekleyici bir çerçeve kalır.

Lazer tedavileri

Hassas dekolte bölgesi için lazer tedavisi idealdir. Bu cihaz, lazer ve radyo dalgası maruziyetini birleştirir.

Fraksiyonel lazer ölü hücreleri uzaklaştırır ve RF radyo emisyonu sayesinde yeni kolajen hücreleri hızla yerlerini doldurarak kalıcı bir gençleşme sonucu elde edilir.

Lazer gençleştirmenin yapıldığı cihaz, klasik bir CO2 lazer darbesinin yanı sıra "sıcak", "soğuk" darbelerle de çalışmayı mümkün kılıyor. Aynı zamanda, tüm dürtülerle aynı anda çalışan radyo frekansına maruz kalma, tedavinin etkinliğini önemli ölçüde artırır ve dokuyu derinlemesine yeniden şekillendirir.

Her hasta için optimal maruz kalma parametrelerini seçme fırsatı vardır. Bu, yüzeysel ve derin tüm katmanlara ulaşmaya ve optimal gençleştirme sonuçları elde etmeye yardımcı olur. Lazer ve radyo dalgası radyasyonunun kombine etkisi sayesinde cilt elastik, yoğun, gergin hale gelir, tek seansta kusursuz sağlıklı bir görünüm kazanır.