Lazer foto gençleştirme (ablatif olmayan "yanık yok")

ablatif olmayan lazer gençleştirme

Cilt yaşlanmasının ciddi belirtilerine karşı mücadelede: kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri, örümcek damarları, lazer foto gençleştirme yöntemi çok popüler. Ayrıca ışık dalgaları, şiddetli pigmentasyon bozuklukları, rosacea (ciltte kızarıklık) ve akne gibi cilt sorunlarının tedavisine yardımcı olur.

Lazer gençleştirme terimi, bir ışık akısının sorunlu bölgelerdeki etkisine dayalı olarak cilt değişikliklerini düzeltme yöntemi anlamına gelir. Ablatif olmayan gençleştirme yöntemi, etkinliği açısından benzersizdir.

Lazer, foto gençleştirme, yüzey bütünlüğünü bozmadan cildi yenilemenizi ve kusurlarını gidermenizi sağlayan devrim niteliğindeki yöntemlerden biridir. Diğer tekniklerin aksine, ablatif olmayan gençleştirme travmatik değildir. İyileştirici etki, cilt üzerinde pürüzsüzce kayan ve katmanlarını nazikçe etkileyen bir ışık huzmesi aracılığıyla gerçekleştirilir.

Belirteçler

 • Yaşlanan cilt (azalmış elastikiyet, ton, kırışıklıklar).
 • Solar hiperkeratoz (pürüzlü cilt, aşırı güneş yanığı nedeniyle düzensiz pigmentasyon).
 • Pigmentasyon (çiller, yaşlılık lekeleri).
 • Yüzde örümcek damarları, kırmızı çizgiler ve lekeler.
 • Rosacea (rosacea) ve akne.

Lazer foto gençleştirme şunları yapmanızı sağlar:

 • Cilt gençleştirme elde edin, tonunu ve elastikiyetini artırın.
 • İnce kırışıklıkları düzeltin.
 • Rengi iyileştirin, cilt tonunu eşitleyin.
 • Cilt hücre bölünmesinin metabolik süreçlerini ve mekanizmalarını normalleştirin, kollajen sentezini aktive edin
 • Akne etkilerini daha az fark edilir hale getirin; gözenekleri daraltın.
 • Cilt kusurlarını ortadan kaldırın: pigmentasyon (yaşlılık lekeleri ve çiller), damar ağı
 • Kan dolaşımını artırarak metabolizmayı hızlandırın.

Lazer foto gençleştirme prosedürü nasıl gerçekleşir?

Bu prosedür sırasında, ışık dalgalarının uzunluğu sürekli olarak değişir, bu nedenle çoklu bir etki elde edilir: kısa ve orta dalgalar cildin üst "eski" katmanlarına etki eder, onları çıkarır, çıkarır ve uzun dalgalar derinlere nüfuz eder. katmanlar, ciltteki metabolik süreçleri aktive ettikleri ve doğal cilt gençleşmesine yol açan cilt gücünü sağlayan bir madde olan kolajen üretimini hızlandırırlar.

Önemli bir etki elde etmek için lazer, foto gençleştirme prosedürü birkaç kez gerçekleştirilir; cildin ışığa maruz kaldığı toplam süre 30 dakikadan 8 saate kadardır. İşlemler arasındaki zaman aralığının 2-4 hafta olması gerektiğine dikkat edilmelidir. Cilde ışıkla maruz kalma, hastanın tamamen doğal bir zayıf yanma ve hafif kızarıklık hissine sahip olmasına neden olur. İşlem sonunda kendi kendilerine geçerler; cilde pantenol uygulanarak kızarıklık giderilebilir. Ek olarak, işlemden sonraki gün boyunca cildi doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan korumaya değer.

Lazer foto gençleştirmenin faydaları

 • Sadelik ve kullanım kolaylığı, yani aktif bir yaşam tarzına öncülük eden insanlar için uygundur.
 • Yan etkilerin neredeyse tamamen yokluğu, işlemin vücudun herhangi bir yerinde, çok hassas ciltlerde bile (genellikle ışık yardımıyla, yüz derisi, boyun, ellerin dekoltesi gençleşir) gerçekleştirme olasılığı.

Lazer foto gençleştirmenin özellikleri

Yaklaşık 30 yaşından itibaren ilk kırışıklıkların ortaya çıktığı andan itibaren lazerle foto gençleştirmeye başlanması önerilir.

Klinik deneyimlerin gösterdiği gibi, lazer foto gençleştirmenin sonuçları en çok 40-65 yaş arası kadınlarda belirgindir. Kurs, 2-4 hafta arayla 6-8 prosedürden oluşur. Bu süre zarfında küçük kırışıklıklar kaybolur ve büyük olanlar yumuşatılır. Daha sonra kolajen kendi kendine ve gerekli miktarda üretilmeye başlar, böylece cilt çok genç ve tonlanmış görünür.

Çoğu zaman, bir lazer prosedürü bile, foto gençleştirme yüzdeki kırışıklıkların derinliğinde gözle görülür bir azalma sağlar ve sonrakiler sonucu kalıcı olarak düzeltir.