Cilt gençleştirme için halk ilaçları ve yöntemleri

gençleşmiş cilt ile kız

Farklı kimyasal bileşenlerin kullanımını içeren çeşitli cilt gençleştirme yöntemleri vardır. Ancak daha güvenli yöntemler de kullanabilirsiniz. Bu sayfa cilt gençleştirme için halk ilaçları sunmaktadır.

Deri, insan vücudunun sadece koruyucu bir örtüsü değil, vücudun genel durumunun görüntülendiği bir tür "ekran"dır.

Böylece cilt, bir kişinin sadece sağlıklı veya hasta olduğunu göstermez, aynı zamanda yaşını pasaporta göre değil, vücudun "aşınma ve yıpranma" derecesine göre gösterir.

İdeal bir figürle bile, yaşımız yüz derimizin durumunu ele veriyor. En çok dış etkilere maruz kalır, bu da bizden daha fazla dikkat ve özen gerektirdiği anlamına gelir.

Yüzün cildini gençleştirmek için halk tarifleri kullanabilir ve her zaman elinizin altında olan ev ilaçlarını kullanabilirsiniz.

Cildimiz sürekli ve kapsamlı bir bakım gerektirir. Yaşlandıkça, durumunun daha da kötüleştiği bir sır değil ve bu öncelikle yüzüne yansıyor.

Nereden başlarsın? Hemen aşırı uçlara gitmemeli, pahalı kremlerle yüzünüzü gençleştirmeye çalışmamalı, ortaya çıkan kusurları ton kremleriyle maskelememeli veya plastik cerrahlardan yardım istememelisiniz.

Yüz gençleştirme sorunu hakkında gerçekten endişeleniyorsanız, önce yaşam tarzınızı yeniden gözden geçirin.

Yüz derisinin güzelliğini ve gençliğini korumak için pahalı kremler ve maskeler satın almak hiç de gerekli değildir. Halk ilaçları en kötü sonuçları vermez ve bazen etkinlikleri popüler markaların modern kozmetik ürünlerini bile geride bırakır.

Uygun bakım ile yüzdeki ve boyundaki yaşa bağlı değişiklikler daha yavaş ve daha az fark edilir hale gelir.

Ancak yansımanın sadece bu yönde olduğu söylenemez. Cilt, yukarıdaki işlevleri yerine getirmenin yanı sıra, uyarılması iç organların çalışmasını etkileyen birçok reseptör içerir. Bu, kişinin cilt üzerinde hareket ederek ve ona özen göstererek tüm vücudunun daha genç ve sağlıklı olmasına yardımcı olabileceği anlamına gelir. Bu nedenle cildin iyileştirilmesi ve gençleştirilmesi sadece bir estetik meselesi olmayıp, yaşam kalitesini mümkün olan en üst seviyede tutmak isteyenler için önemli bir görevdir.

Cilt gençleştirme için etkili halk ilaçlarından biri ovuşturmaktır. Bunu yapmak için önce cildi zeytinyağıyla yağlamanız, seyreltilmiş limon suyuyla durulamanız, ardından cilde krem veya süt sürmeniz, ardından bir kaseye 150-200 gr sofra tuzu dökmeniz ve hafifçe nemlendirerek ovalamanız gerekir. tuz ile vücut. İşlemin sonunda banyo yapın.

Gençleştirme - yaş veya hastalık nedeniyle kaybedilen vücut fonksiyonlarının restorasyonu ve cilt ve vücutta yaşa bağlı değişikliklerin düzeltilmesi.

Genel olarak üç ana gruba ayrılabilen gençleştirme için birçok farklı teknik kullanılmaktadır.

Gençleştirme teknolojileri terapötik ve cerrahi olabilir. Ev yöntemleri ve geleneksel tıp tekniklerini içeren üçüncü grup, çoğu hemen hemen herkes tarafından kullanılabilen özel bir gençleştirme yöntemi olarak kabul edilebilir.

Vücudunuzun cildini nasıl gençleştirirsiniz?

Vücudunuzun cildini gençleştirmenin birçok yolu vardır. Çoğu zaman, vücut derisinin gençleşmesi, çeşitli kozmetik prosedürlerin kullanılmasıyla sağlanır. İşte cildinizi basit çözümlerle nasıl gençleştireceğinize dair bazı temel bilgiler.

Terapötik teknolojiler

Terapötik gençleştirme teknolojileri (mezoterapi) doktorlar, dermatovenerologlar, kozmetikçiler tarafından kullanılır, plastik cerrahlar tarafından cerrahi yöntemler kullanılır.

Mezoterapi

Mezoterapi, cildin hücresel bir unsuru olan biyoaktif ilaçların veya fibroblastların mikroenjeksiyonlarının cilde verilmesiyle gerçekleştirilen yaşlanma sürecini engellemeyi amaçlar.

Ameliyatla gençleşme

Cerrahi gençleştirme teknolojileri arasında cilt yenileme, çeşitli enjeksiyon teknikleri (botoks ve jel implant enjeksiyonları), altın iplik gençleştirme ve plastik cerrahi yer alır.

Ciltte yaşa bağlı değişiklikler, mikropları, toz parçacıklarını ve diğer yabancı maddeleri hapseden lipit filmin incelmesi ve zayıflaması ile başlar. Lipitler UV radyasyonuna karşı hassastır: güneş, cilt yaşlanmasının en önemli nedenidir.

Yüz cildi gençleştirme için halk tarifleri

Yüzünüzü ve vücudunuzu gençleştirmek için birçok ev yöntemi ve çaresi vardır. Halk hekimliğinde yüz derisi için tarifler sadece mevcudiyetleri için değil, aynı zamanda birçok hazır kozmetik üründen daha düşük olmayan oldukça yüksek verimlilikleri için değil, aynı zamanda ekolojik temizlikleri için de iyidir. Aşağıda yüz gençleştirme için bazı ev yapımı tarifler bulunmaktadır.

  • Balık yağı.Yaşla birlikte bir kadının cildi elastikiyetini kaybeder ve daha kuru hale gelir. Cilt hücrelerinin gençleşmesini aktif olarak destekleyen balık yağı olan cildin etkili bir "yumuşatıcısını" kullanmak zarar vermez.
  • Çilek, ahududu ve kuşburnu yapraklarından yapılan çay.Çilek, ahududu ve kuşburnu yapraklarından yapılan çay son derece faydalı özelliklere sahiptir. Bu bitkiler, normal cilt hidrasyonuna, kan dolaşımına ve kolajen üretimine katkıda bulunan östrojen sentezini aktive eder.
  • Deniz yosunu.Deniz yosunu cildi güzelce temizler ve deniz suyu iyonlarıyla zenginleştirir, bu da kalıcı bir gençleştirici etki sağlar.