Evinizde yüz gençleştirme işlemleri gerçek!

Bir sonraki yaş çizgisine yaklaşırken, bazı kadınlar evde yüz gençleştirmeyi düşünüyor. Uzmanlar, hangi yüz gençleştirme prosedürlerinin en etkili olduğu hakkında konuşuyor.

kız cilt gençleştirme için krem ​​uygular

Yüzün evde gençleştirilmesi, bir kadının gençliği ve güzelliği korumasına yardımcı olur. Cildi temizleme, tonlama ve besleme prosedürleri sayesinde her bayan her yaşta çok güzel hissedecektir.

Her modern kadının hayatında, cildi için olağan bakımın artık yeterli olmadığını anlamaya başladığı bir an gelir. Gençliğini ve güzelliğini uzatmak için daha sert önlemlere ihtiyacı var. Kozmetologlar, çoğu kadında cildin yaşlanma sürecinin 25-30 yaşlarında başladığını garanti eder. Solmasını önlemek için, ona uygun şekilde bakmak önemlidir. Bazı kadınlar, yalnızca yetkili uzmanların her müşterinin kendisine en uygun prosedürleri seçmesine yardımcı olacağı bir güzellik salonunu ziyaret ederken iyi bir etkinin elde edilebileceğine inanır. Elbette salon bakımının güçlü bir etkisi vardır ve oldukça etkilidir. Ancak pahalı güzellik salonlarını ziyaret etmek herkes için uygun değildir. Bununla birlikte, güzellik uzmanları, her kadının yaşlanma karşıtı prosedürleri kendi başına uygulayabileceğini garanti eder. Bu sadece güçlü bir arzu, disiplin ve başarıya olan inancı gerektirir.

gençleşmeden önce cildi temizlemek

Her şeyden önce, mevcut her cilt tipinin kendi ihtiyaçları olduğunu anlamak önemlidir. Doğru bir bakım programı hazırlamak için cilt tipinize karar vermeniz gerekir. Bunu yapmak için bir profesyonelin yardımını kullanmak daha iyidir. Güzellik uzmanı cilt tipini doğru bir şekilde belirleyecek ve temel ihtiyaçlarını belirtecek, yüz gençleştirme için hangi maskenin daha etkili olacağını önerecektir. Tüm yaşlanma karşıtı prosedürlerin en etkili hale gelmesi için, her şeyi önceden düşünmek, ev maskeleri için gerekli fonları ve malzemeleri satın almak zorunludur.

Tüm cilt bakımına temizlikle başlanmalıdır. Temizlemek için özel bir araç seçmeniz veya kendiniz yapmanız gerekir. Modern kozmetik endüstrisi çok sayıda temizleyici üretir: jeller, köpükler, sıvı kremler. Mevcut cilt tipine göre seçilmelidirler. Ancak yaşlanmayı geciktirici etkisi olan ürünler satın almak gerekli değildir. Temizledikten sonra cilt özel bir losyonla tonlanmalıdır. Bir mağazadan losyon veya tonik satın alabilirsiniz. Losyon ve temizleyiciyi aynı kozmetik ürün grubundan ve aynı üreticiden almak en iyisidir. Bu durumda, birbirleriyle maksimum düzeyde uyumlu olacaklardır.

gençleştirme sonrası güzel cilt

Ayrıca kendi gençleştirici losyonunuzu da yapabilirsiniz. Yağlı cilt sahipleri için salatalık losyonu uygundur. Doğru hazırlanması için, çok kaba bir rende üzerine büyük bir salatalık rendelemeniz ve ardından bir bardak votka ile dökmeniz gerekir. Karışım ışıkta veya güneşte en az 2 hafta ısrar edilmeli, ardından iyice süzülmeli ve yüzünüze sürülmelidir.

Normal cilt tipine ve hatta kuru cilt tipine sahip olanlar için maydanoz losyonu uygundur. Bunu yapmak için yeşilliklerini ve köklerini ezin, büyük bir bardak sıcak su dökün ve yaklaşık 40 dakika bekletin. Daha sonra, infüzyon boşaltılmalı, ona yaklaşık 100 gram beyaz şarap ilave edilmeli ve yüzünüzü bununla silin.

cilt gençleştirme için kompres

Cilt temizlenip tonlandıktan sonra cilde gençleştirici bir maske uygulanabilir. Ev yapımı maskelerin endüstriyel ürünlere göre tartışılmaz bir avantajı vardır - doğallık. Haşlanmış patates maskesi çok etkilidir. Düzgün bir şekilde hazırlanması için, genç patatesleri üniformalarda kaynatmak, sonra soymak, çatalla ezmek, biraz patates suyu veya süt eklemek, iyice karıştırmak ve yüzün tüm cildine en az 20 dakika uygulamak gerekir, ve ardından uygulanan maskeyi ılık suyla yıkayın.

Bal-yumurta saç maskesi de çok etkilidir. Doğru hazırlanması için yumurta akını güçlü yoğun bir köpük haline getirmek, üzerine 2 yemek kaşığı beyaz buğday unu ve 2 yemek kaşığı sıvı bal ekleyip karıştırmak gerekir. Elde edilen karışım yüze tam olarak 20 dakika uygulanabilir.

cilt gençleştirme için yıkama

Bitkisel maske de hazırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için aloe, frenk üzümü, muz, çilek yapraklarını öğütün, elde edilen karışımı kaynar suyla dökün, ardından yaklaşık 20 dakika ısrar edin, sonra iyice süzün ve cilde uygulayın. Gençleştirme prosedürü gerçekleştirildikten sonra, cilde gençleştirici etkisi olan besleyici bir krem uygulamak zorunludur.

bir notta

Cildi sağlıklı tutmak için periyodik olarak derin bir temizlik prosedürü uygulamanız gerekir. Bu durumda, endüstriyel ovma ve peeling kullanabilirsiniz. Kayısı çekirdeği bazında yapılan çok etkili ovmaların yanı sıra polietilen granüllü kabuklar. Asit peeling cildi önemli ölçüde canlandırabilir, ancak bu popüler prosedürü evde uygulamadan önce güzellik uzmanınıza danışmanız önemlidir. Kural olarak, bu tür prosedürler en iyi özel salonlarda gerçekleştirilir, çünkü evde bakım ürünlerindeki organik asitlerin konsantrasyonu çok yüksek değildir. Ayrıca, bazı kontrendikasyonları var.

Yaşlanma karşıtı bakımda asıl olan sadece doğru ürünleri seçmek değil, aynı zamanda cildinize düzenli olarak bakmaktır. Temizleme prosedürü sabah ve akşam günlük olarak yapılmalıdır. Derin temizlik haftada 1 defadan fazla yapılmamalı ve asit peelingleri çok daha az sıklıkta yapılmalıdır. Yaşlanma karşıtı maskeler haftada yaklaşık 1 kez yapılmalıdır.

Düzenli bakım cildinizin sağlıklı ve genç kalmasına yardımcı olacaktır. Kozmetologlar, yaşlanma karşıtı bakımın mümkün olduğunca erken başlatılması gerektiğine inanmaktadır. Ancak aynı zamanda, tüm bakım prosedürlerinin cildin durumuna ve tipine uygun olması önemlidir.

Yüz gençleştirme prosedürleri, kadınların gençliğini ve solmayan güzelliğini gelecek yıllar boyunca korumasına yardımcı olur. Yaşlanma karşıtı cilt bakımında dakiklik çok önemli olduğu için ihmal edilmemelidir.