Gençleştirme lazeri: verimlilik, güvenlik, kullanılabilirlik

Gençleştirmek için yüz derisinde bir lazere maruz kalma

Günümüzde lazer kozmetoloji, insan derisinin doğal güzelliğini ve gençliğini geri kazandırmanın, birçok kusur ve problemden kurtulmanın belki de en etkili ve ilerici yöntemidir. Bu, çoklu kullanım durumları tarafından kanıtlanmış, kanıtlanmış bir gerçektir.gençleştirme için lazerve cerrahi olmayan maruziyet ile cildin tedavisi.

Kozmetolojide, çeşitli tip ve amaçlara sahip lazer cihazları kullanılır, ancak bunlar ortak bir amaç ile birleştirilir - cilt hücrelerinin doğal yenilenmesini sağlamak. Epidermis veya dermis tabakasına gerekli derinliğe nüfuz eden, ışın aktif ortamdan geçtiğinde üretilen ince bir yüksek enerjili ışık ışını, onu emen kromoforlara etki ederek onların yok olmasına neden olur. Ne tür bir lazer kullanıldığına bağlı olarak sırasıyla dalga boyu, darbe frekansı ve penetrasyon derinliği farklılık gösterir, işlemin etkinliği de aynı değildir.

Genel olarak, lazer gençleştirme, yaşa bağlı değişikliklerden kurtulmanın birkaç farklı yöntemini birleştiren toplu bir terim olarak kabul edilebilir. Ve optimal yöntemin seçimi, her şeyden önce hastanın cildinin bireysel özelliklerine bağlıdır. Lazerle cilt yenileme ve soyma, biyorevitalizasyon, dermal optik termoliz, fraksiyonel gençleştirme ve cildin sağlığının ve gençliğinin cerrahi olmayan restorasyonunun diğer kanıtlanmış ve etkili yöntemlerinden bahsediyoruz.

Ana prosedür türleri

kullanan aparatgençleştirme için lazer, kural olarak, gerekli parametrelere ince ayar yapma yeteneği ile birkaç çalışma modunun varlığından dolayı çok işlevlidir. Ve bu önemlidir, çünkü cilt yaşlanması sorunları bireysel olarak çözülür ve güzellik uzmanı, birçok faktöre dayanarak ayarları belirli bir kişi için maksimum verim elde edecek şekilde seçmelidir. Gençleştirme için zaten geleneksel olan lazer eylemi türleri arasında aşağıdakiler not edilebilir:

 • Fraksiyonel gençleştirme. Aktif ortamdaki ışık demeti, seçilen bölgelere etki eden bir tür ızgara oluşturan bir grup ayrı demete bölünür. Ablatif fraksiyonel gençleştirme yöntemi ile epidermisin yüzeyindeki eski hücreler çıkarılır, yenilerinin oluşumuna ivme kazandırılır, ablatif olmayan bir yöntemle tam tersine dermisteki hücrelere dokunmadan dermisteki hücreleri etkilerler. epidermis. Böylece, ilk yöntem yüzeysel değişikliklerden kurtulmak için, ikincisi ise derin gençleşme için kullanılır.
 • Lazer yüzey yenileme veya derin soyma. Bu durumda, ışın cildin yüzey katmanlarına etki eder, ölü hücreleri hızla uzaklaştırır, yenilerinin doğum sürecini aktive eder. Etki, işlemden hemen sonra görünür hale gelir.
 • Lazer biorevitalizasyon. Lazer, epidermisin yüzeyindeki hücreleri yakmadan ve pul pul dökülmesine neden olmadan kısa darbelerle dermisin üst tabakasına etki eder. Bir lazerle biyorevitalizasyon sürecinde hücre bölünmesi süreçleri aktive edilir, kollajen ve elastin oluşumu tetiklenir.

Gençleştirme için bir lazer hangi sorunları çözer?

Kırışıklıkları ve diğer yüz cilt problemlerini gidermek için lazer tedavisi

Yaşa bağlı değişiklikler, sarkıklık, pigmentasyon bozuklukları, kırışıklıklar, rosacea ve diğer belirgin kusurların neden olduğu cilt problemlerinden bahsetmişken sıklıkla not edilir. Uzun yıllardır ve bazen yüzyıllardır var olan bu değişikliklerle başa çıkmanın birçok yöntemi bugün alaka düzeyini kaybetmemiştir. Bununla birlikte, lazer kozmetolojisinin gelişimi, birçoğunu tamamen değiştirmese de, lazer kullanılarak gerçekleştirilen prosedürlerle kombinasyon halinde onları daha etkili hale getirmeyi başardı. Gençleştirme için modern bir lazer kullanarak, aşağıdaki gibi sorunlarla başarılı bir şekilde başa çıkabilirsiniz:

 • genişlemiş gözenekler;
 • ince ve derin kırışıklıklar;
 • bozulmuş pigmentasyon;
 • kılcal ağ;
 • örümcek damarları;
 • demodikoz;
 • papillomlar;
 • sarkma cilt;
 • yara izleri ve yara izleri;
 • diğer doğal yaşlanma belirtileri.

Bazen cilde gençliği geri kazandırmak, yaşa bağlı kusurlardan kurtulmak için birkaç lazer gençleştirme seansı yeterlidir ve prosedürleri bir güzellik uzmanı tarafından önerilen diğer yöntemlerle birleştirirseniz, sonuç kesinlikle sadece hemen görünür olmakla kalmaz, aynı zamanda bir uzun süreli etki.

Lazer gençleştirme prosedürü nasıldır?

Yüz cildi gençleştirme için lazer prosedürü uygulamak

Doğal olarak, prosedüre başlamadan önce uzmanın kendisine verilen görevi belirlemesi ve kendi gençleştirme programını geliştirmesi gerekir. Hangi lazerin kullanılması gerektiği, prosedürün güvenliği ve etkinliği için hangi ayarların gerekli olduğu, hastanın cildinin özellikleri, genel sağlığının değerlendirilmesi, kontrendikasyonların olmaması. Bütün bu sorular hazırlık döneminde net cevaplar gerektirir. Ve ancak tüm nüanslar dikkate alındıktan sonra, prosedürün zamanı doğrudan atanır.

Kural olarak, hasta tarafından özel bir hazırlık yapılmaz.gençleştirme için lazergerektirmez. Cildi agresif etkilere maruz bırakmamak, güneşlenmemek, kozmetik kullanmamak için birkaç gün yeterlidir. Ve sonra her şey aşağıdaki gibi olur:

 • Aşama 1 - temizlik. Cilt ölü partikülleri temizlemek için temizlenir ve dekontamine edilir.
 • Aşama 2 - anestezi. Ağrı eşiği yüksek olanlar da dahil olmak üzere tüm hastalarda ağrı kesici genellikle analjezik jellerle yapılır.
 • Aşama 3 - doğrudan lazer gençleştirme. Cildin tipine, amacına ve etki alanına bağlı olarak, güzellik uzmanı prosedürü cihazın bireysel ayarlarını kullanarak gerçekleştirir.
 • Aşama 4 - azaltma. Ne kadar nazik olursa olsungençleştirme için lazercilt ile ilgili olarak, işlemden sonra ek koruma yapılmadan yapılması önerilmez. Olası bir tahriş reaksiyonunun ortaya çıkmasını önlemek için tedavi edilen alanlara bir bileşim uygulanır.
 • Aşama 5 - bakım önerileri. Bu, prosedürün etkinliği ve güvenliği için bir ön koşuldur. Güzellik uzmanı, işlemden sonra kendinize nasıl bakacağınız ve rehabilitasyon döneminden nasıl geçeceğiniz konusunda önerilerde bulunacaktır. Ve bu ipuçları kesinlikle takip edilmelidir.

İşlem sonrası bakım

Lazer gençleştirme işlemi sonrası yüz cilt bakımı

Lazer gençleştirmenin kanıtlanmış güvenliği ve etkinliğine rağmen, yine de vücut için rahat bir ortamda harici bir müdahaledir. Bu nedenle işlem sonrasında bazı önlemler alınmalıdır. Aşırı değildirler ve bir kişiyi olağan işlerde ve ihtiyaçlarda özellikle sınırlamazlar. Özellikle, cilt üzerinde herhangi bir agresif etkiye dikkat etmelisiniz. Doğal olarak, güneşlenmeyin, güneşten, kuvvetli rüzgar ve kardan kaçının, bir süre hamam ve saunaları, yüzme havuzlarını ve spor antrenmanlarını ziyaret etmeyi reddedin. Tedavi edilen alanın aşırı ıslatılmaması tavsiye edilir. Özellikle ilk günlerde kozmetik konusunda kıskanç olmamalısınız. Hormon ve antibiyotik kullanımına ara verin.

Gördüğünüz gibi, bu önerilere uyulması hiç de külfetli değil ve çoğu zaman yalnızca cildinizin işlemden sonra rehabilite etmesi ve sorunsuz bir şekilde yeni gençlik ve güzellik bulması gereken bir tür gecikme olarak hizmet ediyor.