estetik kozmetoloji

Modern güzellik uzmanları, yaşlanma sürecini yönetmek, kusurları düzeltmek ve hastaların görünümünü iyileştirmek için yenilikçi teknolojiler kullanır. Etkileyici bir dizi modern prosedür, genç ve sorunlu, hasarlı, yorgun ve yaşlanan cilt sahiplerinin bireysel sorunlarını çözmeyi amaçlamaktadır. Artık estetik kozmetoloji ve tıp alanında, kozmetoloji merkezleri tarafından sadece en iyilerini kullanarak kullanılan birçok son gelişme var. Estetik kozmetoloji alanında önde gelen uzmanlar, zor durumlarda bile etkili çözümler sunmaya hazırdır. Prosedürler için tanınmış markaların profesyonel programları kullanılır.

estetik kozmetoloji yöntemleri

Ana yönler

Estetik kozmetoloji, cilt ve yumuşak dokuların durumunu düzeltmeyi amaçlayan güvenli, invaziv olmayan veya minimal invaziv hizmetler kompleksidir. Ana aktif faktör, manuel veya donanıma maruz kalma, kimyasal müstahzarlar:

 • Manuel ve donanım masajları, kan dolaşımını ve lenfatik drenajı uyarır, metabolik süreçleri hızlandırır, cilt tonunu arttırır, kırışıklıkları yumuşatır, konturu düzeltir ve cildi eşitler.
 • Ultrasonik, mekanik, elmas yüz temizliği, gözeneklerdeki kirleri gidermeyi, komedonları, iltihabı ortadan kaldırmayı ve cildin üst tabakasını parlatmayı amaçlar.
 • Kimyasal ve mekanik peeling, epidermisin keratinize tabakasını çıkarmayı, rejenerasyon süreçlerini aktive etmeyi ve rahatlamayı yumuşatmayı amaçlar.
 • Profesyonel tedavi programları, sorunlu ve hassas cildin durumunu iyileştirir.
 • Kolajen, peptitler ve diğer aktif bileşenlere dayalı özel kozmetik tedaviler, belirgin ve hızlı yenileyici, nemlendirici, canlandırıcı, tonlayıcı etkilere sahiptir.

Estetik kozmetolojinin görevleri

Yaşlanma karşıtı prosedürler, yaşa bağlı değişiklikleri düzeltmeyi amaçlar: derin ve yüzeysel kırışıklıklar, göz altındaki ödem ve koyu halkalar, doku sarkması, pigmentasyon. Cilt tipine göre bakım programları bireysel ihtiyaçları karşılar: hidrolipidik dengeyi geri kazandırır, dehidrasyon problemini çözer, rengi düzeltir ve yüzü tazeler, rahatlamayı yumuşatır, yara ve yara izlerinin görünür tezahürlerini azaltır.

biorevitalizasyon

- genç cildi korumanıza izin veren ve cerrahi müdahale olmadan neredeyse anında sonuç veren inanılmaz derecede popüler bir modern kozmetoloji yöntemi. 25-50 yaş arası kişiler için uygundur. Bu gençleştirme yönteminin ana avantajları şunlardır: yaşa bağlı değişiklikler durumunda yüzün ovalinin düzeltilmesi, küçük kırışıklıkların yumuşatılması, hücre yenilenmesinin başlatılması ve ayrıca şişkinliğin düzeltilmesi ve kuru cilt için telafi edilmesi. Prosedür bir saatten az sürer ve rahatsızlık eşlik etmez ve etkisi uzun süre devam eder (doktor tavsiyesine tabidir).

RF kaldırma

- Cilt katmanlarının derinden ısıtılması nedeniyle yeni kolajen üretimini aktive eden çığır açan bir estetik kozmetoloji yöntemi. İşlem sadece yaklaşık 15 dakika sürer ve ağrıya neden olmaz. Anestezi gerektirmez, uzun süre gözle görülür bir sonuç verir. RF kaldırmanın en büyük avantajı, diğer estetik kozmetoloji prosedürleriyle (biyorevitalizasyon, peeling, foto gençleştirme ve temizleme) kombine edilebilmesidir.

vücut şekillendirme

- vücutla çalışmak için çok çeşitli yöntemler içerir:

 • Vücut modelleme için Cryapolis.
 • Kilo kaybından sonra selülit ve gevşek cilt ile mücadele için şok dalgası tedavisi.
 • Örümcek damarlarının çıkarılması.
 • Yara izleri ve sivilce sonrası lazerle cilt yenileme.
 • Kötü dövmelerin kaldırılması.
 • Lazer epilasyon ve daha fazlası.

Ultrasonik yüz temizleme

- bu, özel bir aparat, bir yayıcı-temizleyici yardımıyla cilt temizliğidir. 0, 2 mm derinliğe kadar nüfuz eden yüksek frekanslı dalgalar üretir. Bu estetik kozmetoloji yöntemi cilde zarar vermez. Temizleme etkisine ek olarak, hafif bir masaj sağlanır, hücrelerdeki metabolik süreçler uyarılır ve hücre yenilenmesi iyileşir. İşlem sonrası cildin elastikiyetinde ve tonunda artış olur, yağ bezleri normale döner, yüzde ve vücutta sivilce ve iltihap sayısı azalır.

Lazer gençleştirme

- Estetik kozmetoloji ve plastik cerrahinin kesiştiği noktada yer almaktadır. İşlem plastik gibi ciddi bir müdahaleyi içermez ancak enjeksiyonlardan daha etkilidir. Epidermisin ölü katmanlarını yok eden lazer, yenilenmesini destekler.

Lazer gençleştirme, birçok estetik sorunu çözmenize izin verir - cildi sıkılaştırın, rengini ve durumunu iyileştirin, ince kırışıklıkların derinliğini azaltın, gözenekleri azaltın ve yüzün şeklini düzeltin.