Evde yüz gençleştirme için tarifler

cilt gençleştirme kremi uygulamak

Evde yüz gençleştirme isteyen her kız veya kadın mümkündür. Evde yüz gençleştirme, doğal bakım ürünlerinin hazırlanması için kanıtlanmış tarifler ve sonuçlara ulaşmak için samimi bir istek gerektirir.

Doğru yaklaşımla yüzünüzü sadece etkili bir şekilde değil aynı zamanda ekonomik olarak da gençleştirebilirsiniz. Gerçekten de, çoğu durumda salonlarda hizmet, pahalı veya yabancı ilaçların, maskelerin, özel cihazların veya ekipmanların kullanımı için fazla ödeme yapmanız gerekir. Ancak çok az insan, birçok prosedürün bağımsız olarak gerçekleştirilebileceğinin farkındadır.

Güzellik uzmanı olmadan yüzünüzü nasıl temizlersiniz?

Deri periyodik temizlik gerektirir. Sadece havadaki toz ve eser elementler, kir değil, aynı zamanda ölü hücreler de doğal bir süreç olan gözeneklere emilir.

Yüz temizliği birkaç aşamada gerçekleşir:

 1. Nazik yüzey temizliği. Bu aşamada biriken kir ve yağları gidermek için hafif ürünler uygulanır. Kimyasal temizleyiciler ılık süt, doğal yüz sabunu vb. ile değiştirilebilir.
 2. Gözeneklerin en iyi şekilde açılması için cildi buharla. Su kaynatılmalıdır. Doğal antiseptiklerin rolünü oynayacak otlar eklenebilir. Et suyu bir kaba dökülmeli, yüzünüzü yaklaşık 15 dakika buharın üzerinde tutmalı, üstüne kalın bir bez veya havlu örtülmelidir. Böylece doğal bir banyo oluşturulmuş olur. Ardından, fazla nemi gidermek için yüzünüzü kuru mendillerle silmeniz gerekir.
 3. Eksfoliasyon ve cilalama. Peeling, bir ovma kullanılarak gerçekleştirilir - ölü cilt parçacıklarının pul pul döküldüğü katı parçacıklarla kimyasal veya doğal kökenli bir bileşim. Bundan sonra yüz iyice yıkanmalıdır.
 4. Sakinleştirici maske. Hem satın alınan kimyasal bileşimleri hem de doğal içeriklerden hazırlananları kullanabilirsiniz. İkinci seçenek cilt için çok daha iyi ve sağlıklıdır.
 5. Yağlarla nemlendirme - badem, jojoba, üzüm çekirdeği vb.

Doğal malzemelerden yapılmış maskeler

Maske, cilt tipine göre seçilir - sırasıyla kuru, yağlı veya kombinasyon için. Ana görevi, pul pul dökülme ve soyulma sonrası cildi yatıştırmaktır.

En kullanışlı olanları aşağıdakileri içeren formülasyonlardır:

 • 2 yemek kaşığı. ben. bal ve 1 yemek kaşığı. ben. aloe suyu;
 • 1 inci. ben. kozmetik kil, 1 yemek kaşığı. ben. nişasta, şap - bir kaşığın ucunda, bir ipin kaynatılması.

Yaklaşık 10-15 dakika bekletin, ardından su ile durulayın.

genç kalmak için ipuçları

 • Günlük rutini takip edin. Yeterince uyumak için aynı saatte yatmak ve kalkmak önemlidir.
 • Makyajınızı düzgün bir şekilde çıkarın. Göz çevresindeki cilde zarar veren ucuz ve etkisiz ürünler kullanmayın.
 • Çok fazla kese ve maske kullanmayın. Her şeyin ölçülü olması gerektiğini hatırlamalıyız.
 • Diyetinize ve beslenmenize dikkat edin. Doğal besinlerin yanı sıra mümkün olduğunca çok sebze ve meyve yiyin. Ama fazla yeme.
 • Açık havada daha fazla yürüyün. Böylece cilt oksijenle beslenir, daha uzun süre taze ve esnek kalır.
 • Düzenli olarak arıtılmış su ve yeşil çayı daha sık için.

Bu önerileri takip edin - cildin elastikiyetini ve gençliğini uzun süre koruyacaksınız. Erken yaşlanmayı ve elastikiyet kaybını önlemenin, eski haline getirmekten çok daha kolay olduğunu unutmayın.