Yüz cilt gençleştirme yöntemleri: basit ve uygun fiyatlı

cilt gençleştirme için mezoscooter

Hem halk ilaçlarının kullanımıyla hem de en son salon prosedürlerinin yardımıyla çeşitli yöntem ve tekniklerle yüz derisini gençleştirmek acilen mümkündür. Gençleştirme tekniği ve yönteminin seçimi, etkisinin aciliyetine ve kırışık yumuşatma düzeyine (küçük mimik veya derin yaşlılık) bağlıdır.

Kırışıklıklar yaşlılık belirtisi olarak kabul edilir, ancak yüzdeki ilk kırışıklıklar en çiçeklenme çağında ortaya çıkabilir. Birçok kız için, yüzdeki "zamanın işaretleri" nin ortaya çıkması bir felakettir.

Uzmanlara göre yüz derisinin yaşlanma süreci, yaşlanma karşıtı kremler, doğal maskeler ve kozmetik işlemler yardımıyla tamamen durdurulamaz. Bu işlemi yalnızca yavaşlatabilirsiniz - bu makalede size tam olarak nasıl olduğunu anlatacağız.

Kırışıklık karşıtı masaj

Yüzün ovali güzel kaldıysa, ancak "kaz ayakları" yoğun bir şekilde görünmeye başladıysa, alın ve dudak çevresindeki kırışıklıkların yanı sıra, bir ev masajı kursuna başlamak gerekir. Aynı yaşlanma karşıtı masaj herhangi bir güzellik salonunda size sunulabilir, ancak prosedür birçok kez daha pahalıya mal olacaktır. Bu nedenle, günlük kırışıklık karşıtı tedaviyi gerçekleştirmek için kendi masaj cihazınıza - bir mezoscooter - sahip olmak daha iyidir. Aşağıdaki aktiviteler için 15 dakika bekleyin:

  • Mimik veya orta dereceli kırışıklıkların zaten görülebildiği yüz derisi bölgelerinde bir rulo ile kaydırın. Silindiri kırışıklıkların üzerine bastırarak düzeltmeye çalışın.
  • Epidermisin dolaşımını uyarmak için klasik bir yüz masajı yapın.

Yüz için jimnastik

Yaşlanma karşıtı masajın aksine yüz jimnastiği kırışıklıklardan kurtulmaz ancak ovali sıkılaştırmaya, elmacık kemiği hattını daha görünür hale getirmeye ve dudak köşelerini kaldırmaya yardımcı olur. Jimnastiğin özü çok basittir: kasların güçlenmesi ve büyümesi nedeniyle yüzdeki sarkan cilt gerilir. Epidermis, kas dokusuna daha sıkı bir şekilde yapışmaya başlar ve yüz gözle görülür şekilde gençleşir.

Egzersizler haftada 5 kez yapılmalıdır:

  • Dudaklarınızı "Yu" sesini telaffuz ediyormuş gibi bir boru ile uzatın. Dudakların bu pozisyonunu 1 dakika tutun. 6 kez tekrarlayın.
  • Çene kaslarında hafif bir gerginlik hissedene kadar alt çeneyi 30 saniye öne çekin. 10 kez tekrarlayın.
  • Avucunuzu sıkıca alnınıza koyun ve aynı zamanda kaşlarınızı kuvvetlice kaldırın. 5 kez tekrarlayın.

Kasların yavaş büyüdüğünü ve güçlendiğini unutmayın. Jimnastiğin ilk sonucunu görmek için 6 ay boyunca egzersizleri yapmanız ve orada durmamanız gerekir.

Cildin yapısını iyileştirmek için maskeler

Porselen pürüzsüz cilt, küçük sivilceli gözenekli cilde göre çok daha "genç" görünür. Neyse ki yüz derisine sağlıklı bir görünüm kazandırmak o kadar da zor değil. Epidermisin yapısını normalleştirmek için doğal maskeler kullanılmalıdır. Akasya bal maskesi gözenekleri derinlemesine temizlemeye yardımcı olacak, ardından sivilceler kaybolacaktır. Aloe yaprağı ve salatalık maskesi cildi tazeler ve cilde pürüzsüz bir yapı kazandırır. Limon suyu ve arı ekmeği maskesi yağlı parlaklıktan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Gençliğin senin elinde!