Yüz, el ve boyun derisinin gençleştirilmesi için ev prosedürleri

Bir kadının yaşı en çok elleri, boynu ve yüzü tarafından verilir. Ne yazık ki, doğa tüm bayanlara 50 yaşında tek bir kırışıklık olmayan kadifemsi ve elastik bir cilt vermedi. Çoğu kadın yaşlanma sürecini durdurmak için çeşitli teknikler kullanmak zorundadır. Uzmanlar, birçok evde gençleştirme tekniği olduğu için plastik cerrahi ve salon prosedürlerine çok fazla para harcamanın gerekli olmadığını söylüyor. Cilt gençleştirme tarifleri çok basit ve ucuz! Cildinize düzenli olarak bakım yapmak için bunları kullanmayı deneyin ve birkaç ay sonra nasıl değişeceğini fark edeceksiniz.

gençleşmiş yüz ve boyun derisi olan kadın

Gençleştirici el bakımları

el masajı

Cilde besleyici bir krem \u200b\u200buygulayarak, cildi parmak uçlarından tabanlarına, ardından fırçaya doğru okşayarak birkaç dakika ellerin cildine sürmeye çalışın. Hafif dairesel hareketlerle ovalamayı yapın. Zeytinyağı masaj için kullanılabilir.

Yulaf ezmesi maskesi

Yulaf ezmesini bir blender kasesinde un kıvamına gelene kadar öğütün, bu tozdan üç yemek kaşığı alın ve bal, zeytinyağı ve sütle karıştırın (her malzemeden bir yemek kaşığı). Maskeyi karıştırın ve kalın bir tabaka halinde uygulayın, kozmetik eldivenleri giyin ve maskeyi sabaha kadar bırakın.

Beyaz kil peeling

Büyük bir kaşık kil ile bir kaşık ılık suyu karıştırın, isterseniz birkaç damla en sevdiğiniz uçucu yağdan ekleyin. Hazırlanan kütleyi dairesel hareketlerle ellerinize uygulayın ve on dakika sonra durulayın. Kil peeling cildi gençleştirir ve eksfoliye eder, tırnakları mükemmel şekilde beyazlatır.

Gece el kremi

Cildi gençleştirmenin ve nemlendirmenin en iyi yolu, geceleri kalın bir besleyici krem tabakası uygulamaktır. Uygulamadan hemen sonra pamuklu eldiven giyilmelidir. Böyle bir prosedür cildi gençleştirmek için haftada iki kez yeterli olacaktır. Kremin bileşimi jojoba mumu, papatya, gliserin, nemlendiriciler ve çeşitli yağlar içermelidir.

gençleştirici yüz ve boyun masajı

Boyun için gençleştirici tedaviler

Boyun için ekmek maskesi. Yarım küçük kaşık mayayı yüz mililitre ılık suda seyreltin, ekşi krema kıvamını elde etmek için çok fazla çavdar unu ekleyin. Bir gün ılık bir yerde bırakın, ardından boynunuza kalın bir tabaka halinde sürün ve yarım saat bekletin. Maske sadece ılık suyla yıkanır ve ardından besleyici bir krem \u200b\u200buygulanır.

Protein kaldırma maskesi

Çırpılmış yumurta akını küçük bir kaşık limon suyu ve küçük kaşık süt ve bal ile karıştırın. Biraz ezilmiş yulaf ezmesi ekleyin, ardından 15 dakika uygulayın, ılık suyla durulayın. İşlemin sonunda, boynu papatya kaynatma maddesine batırılmış bir pamuklu ped ile silin.

Papatya boyun kompresi

200 mililitre kaynar su ile iki poşet papatya demleyin, hafifçe soğutun, sonra küçük bir havluyu et suyuna batırın ve üç dakika boynunuza uygulayın. Ardından bir havluyu buzlu suya batırın, tekrar boynunuza takın. Kompresleri en az beş kez değiştirin, ardından tarifi yukarıda verilen bir kaldırma maskesi yapın.

Bal Ihlamur Maskesi

200 mililitre kaynar su ile büyük bir kaşık ıhlamur çiçeği dökün, otuz dakika bekletin. 5 gram sıvı bal ekleyin, kütleyi boyuna uygulayın, 15 dakika sonra papatya kaynatma ile durulayın.