Top 5 kanıtlanmış bilim yolu gençleştirmek göz

Hassas cilt göz hızlandırılmış yaşlanma - onu daha iyi desteklemek için, bilim adamları ve doktorlar.

Kırışıklık köşelerinde göz sık sık olma nedeni bozukluğu bile var kız 30 yaşında genç ve daha güçlü geçiyor, bir kadın, bazen bir erkek hakkında cilt durumu göz kapaklarının çevresinde. O ince, nazik, daha geri kalan yüzey, yüz, çünkü yaşlandıkça, genellikle, daha hızlı olma ilk işareti olgun bir yaş.

Kırışıklık köşelerinde göz

Neyse ki, şimdi tüm dünyanın önde gelen yerlerinden biri, bilim ve tıp oldu, anti-aging, ya da mücadele yaşlanma ile korunması için gençlik ve sağlık. Verilen başarı zaten elde bu mücadelede, Dünya sağlık örgütü bile değiştirdi yaş sınır gibi kavramlar, gençlik, orta yaşlılık, vb Alın, kendime not, göre en son sınıflandırma kategorileri yaş tanımlanır, yani:

  • Genç yaş – 18 – 44 yaşında;
  • Ortalama yaş – 45 – 59 yaş;
  • Yaşlılık – 60 – 74 yıl;
  • Senil yaş – 75 – 90 yıl;
  • Uzun ömürlü – 90 ve daha fazla yıl.

Kaydetmek için çiçekli bir görünüm ve ilk etapta sevinmek ışıklar genç bir cilt, göz çevresi, uzmanlar, aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz. etkinliği olan teyit bilimsel veriler ve pratik uygulama.

1. Uyku doğru

Genellikle film yıldızları duymak: alışveriş merkezi, benim en iyi aracı kaydetmek için, renk, yüz ve iyi bir cilt durumu – dinlendirici bir uyku. Çok basmakalıp gibi gelse de, sanatçılar aslında, kurnaz, onaylamak ciddi bilim adamları, uzmanlar, genetik yaşlanma ve uzun ömürlü. Mesele şu ki, gece uykusu sırasında «iş» bizim kök hücre: onlar «bakan» kendi kök hücre ve yönlendirilir olanlar, organ ve doku gerektiren bir «düzeltme». Bundan dolayı, geri olup sadece vücut, özellikle parlak yansıyan cilt. Tam bir gece uykusu «tedavileri» bizim yüz temizleme yeni çıkmış göğüsleri ve kırışıklıkların görünümünü gençleştirici dahil olmak üzere, hassas yüksek-göz çevresindeki hassas cilt.

Bu arada, unutmayın: bir dönem gece 12 sabah 4'e kadar zirve melatonin üretimi. Onun adı verilen bir hormonu gençlik, çünkü melatonin düzenler, çalışmaları tüm vücudun endokrin sistemi dahil olmak üzere, seks hormonlarının üretimini, hangi önemli ölçüde bağlı cilt durumu. Bu nedenle, uzmanlar tarafından anti-aging tavsiye denemek için yola yatmaya geç gece 12.

2. Kendimizi savunmak güneş

Kendimizi savunmak güneş

Ve yine hatırlayalım, aynı yıldız – çok değil, sadece yaz aylarında, ama hatta sonbahar ve kış aylarında değil, ayrılmak için güneş gözlüğü. Ve çünkü sadece bir moda aksesuarı değildir. Anti-age-dermatologlar övgü gibi fularları, çünkü son çalışmalar açıkça teyit etmektedir: güneş radyasyonu, önde gelen faktör neden erken yaşlanma cilt, özellikle göz çevresi (bilimsel denir fotoyaşlanma). Bir kongre aging tıp verileri açıklandı: bulma güneşin sadece 30 dakika içinde başlar çürüme süreci, kollajen maddeler, bu sayede cildimiz elastikiyetini korur.Yani var çantamda güneş gözlüğü yuvarlak bir yıl olur görgü isteyen herkes için kaydetmek, cilt gençliğini mümkün olduğunca uzun süre.

3. Anti-age-beslenme: daha az tatlı ve daha çok yeşil sebze

Sağlıklı beslenme ve anti-aging çok önem verilir, çünkü ağırlık çalışmaları doğruladı yeteneği bazı ürünler önemli ölçüde hızlandırılmış yaşlanma, diğer yavaşlamak ve vücudu yeniler. Özellikle, açıkça kanıtlanmış yaşlanma etkilerini kötüye tatlılar. Ayrıca, ciltte ve özellikle göz çevresinde, bu kötü etkisi daha hızlı ve daha parlak sadece. Sorun bir dağılmasından şeker sindirim sürecinde oluşmuş bir molekül glikoz reaksiyona protein ile hücreleri vücudumuzun. Bir sonucu olarak ortaya çıkan sözde rastgele çapraz bağlanma, protein ve diğer tehlikeli zarar. Genç yaşta vücut gücüne düzeltmek için, bu bir sorun, ama biz yaşlandıkça, daha zor bir mücadele ile «glucose» ve diğer yaralanmalar. Onlar birikir, gelişir, yaşlılık, hastalık ve cilt elastikiyetini kaybeder gevşek olur ve kuru. Eğer kendinizi sınırlamak tatlı, birikimi zararlı değişiklikleri yavaşlatır, ve dahil olmak üzere gecikmiş bir görünüm yaşlanma belirtileri cilt.Kısacası, kaz ayağı, göz çevresi çabuk bekliyoruz tatlı diş ve yavaş görünür olanlar kendini sınırlar kek ve kek.

Gelince diğer ürünler, enerji uzmanları, anti-aging vermek ilk sırada yer yeşil sebzeler, ikinci çilek ve meyve, üçüncü – balık ve beyaz et tavsiye ettiğimiz birkaç haftada bir kez.

4. Retinol içeren kremler

Bilindiği retinol ya da A vitamini, katkıda damarları geliştirmek, kan dolaşımı, cilt ve hız değişim süreçleri. Bu sayede cilt geliştirir, genel sağlık durumu, cilt kırışıklıkları düzgünleştirir. Aynı zamanda akılda tutmak önemlidir bazı kısıtlamaları:

    Retinol içeren kremler
  • genellikle, kremler, retinol kullanmanızı öneririz, sadece bir gece için, çünkü o duyarlılığı artırır, uv ışınlarına ve gündüz güçlendirilmesine katkıda bulunabilir fotoyaşlanma cilt;
  • retinol – çok kararsız bir madde, bu nedenle, kremler dayalı minimum koruyucu gerekir buzdolabında saklayın. Bu bazen rahatsız almak, onların kendileri ile tatil, iş gezileri ve diğer geziler.

5. Hyaluronik asit

Bu başka bir bileşen, bir kanıtlanmış yaşlanmasını yavaşlatır ve gençleştirir, cilt. Hyaluronik asit doğal haliyle kavrami, hücreler arası alanda cilt dokusu bağlayan kolajen ve elastin lifleri, sorumlu cilt tonunu ve esnekliğini. Yaşla birlikte üretimi hyaluronik asit vücutta düşer, ve bu önemli nedenlerinden biri, solgunluk, cilt.

Telafi etmek için değerli bir bileşeni yardımcı olur modern kozmetik ile hyaluronik asit. Uzmanlar, bunu kullanmak için de dahil olmak üzere anti-age-masaj sabah ve/veya akşam, neden parmak uçları ve yaparak dairesel hareketlerle, göz çevresi. Böyle bir masaj sadece kan dolaşımını artırır ve teşvik iyi emmeye hyaluronik asit, ama aynı zamanda kurtulmak için yardımcı olur, kuru göz ve kaldırmak için yorgunluk hissi. Olarak hijyenik araçları aynı seriden kullanabilirsiniz losyon temizler ductless bezleri kenarlarında, göz, normal salgılanmasını artırır ve turgor, yani cilt elastikiyetini.